mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Urodzinowy tort od Lamborghini

Urodzinowy tort od Lamborghini

Producent samochodów z Sant'Agata na targach w Szanghaju zaprezentował limitowaną wersję swojego topowego modelu. Powstanie jedynie 100 sztuk Aventadora LP 720-4 50° Anniversario.

Urodzinowy tort od Lamborghini
Inżynierowie podkręcili dwunastocylindrową jednostkę o pojemności 6.5 litra, która w jubileuszowym modelu Aventador generuje 720 KM mocy. To pozwala na przyspieszenie do setki w czasie 2.9 sekundy oraz maksymalna prędkość 350 km/h.

Projektanci zmienili zarówno przód jak i tył aut poprawiając aerodynamikę Aventadora. Przedni splitter oraz wloty powietrza zostały poszerzone i powiększone. Z tyłu zastosowano nowy dyfuzor, który otrzymał logo "50". Nad dyfuzorem zamontowano siatkę o wzorze plastra miodu, która poprawia chłodzenie auta. Właściwości aerodynamiczne wzrosły o 50% w porównaniu do Aventadora LP 700-4.Limitowana edycja Aventadora otrzymała specjalny lakier Giallo Maggio(Majowy Zółty), który jest swego rodzaju hołdem dla koloru jaki najczęściej wybierali klienci Lamborghini od debiutu Miury w maju 1963 roku. Żółte nadwozie kontrastuje z czarnymi dodatkami. W środku znajdziemy również połączenie koloru żółtego z czarnym. Powstanie jedynie 100 egzemplarzy tego auta i  zapewne większość z nich jest już sprzedana.

Podobne wiadomości:

Lamborghini Aventador: najszybsze V12 wszech...

auto motor i sport 0000-00-00

Aventador to strzał w dziesiątkę – jest na rynku już 2 lata i w tym czasie z taśm zjechało 2000 sztuk modelu.

Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania

Lamborghini Urus oficjalnie - dane...

Premiery 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Sporym problemem na podkarpackim odcinku autostrady A4 jest mała liczba stacji benzynowych i Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Sytuacja niedługo się zmieni za sprawą przetargu na dzierżawę siedmiu miejsc.