mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Urodzinowy tort od Lamborghini

Urodzinowy tort od Lamborghini

Producent samochodów z Sant'Agata na targach w Szanghaju zaprezentował limitowaną wersję swojego topowego modelu. Powstanie jedynie 100 sztuk Aventadora LP 720-4 50° Anniversario.

Urodzinowy tort od Lamborghini
Inżynierowie podkręcili dwunastocylindrową jednostkę o pojemności 6.5 litra, która w jubileuszowym modelu Aventador generuje 720 KM mocy. To pozwala na przyspieszenie do setki w czasie 2.9 sekundy oraz maksymalna prędkość 350 km/h.

Projektanci zmienili zarówno przód jak i tył aut poprawiając aerodynamikę Aventadora. Przedni splitter oraz wloty powietrza zostały poszerzone i powiększone. Z tyłu zastosowano nowy dyfuzor, który otrzymał logo "50". Nad dyfuzorem zamontowano siatkę o wzorze plastra miodu, która poprawia chłodzenie auta. Właściwości aerodynamiczne wzrosły o 50% w porównaniu do Aventadora LP 700-4.Limitowana edycja Aventadora otrzymała specjalny lakier Giallo Maggio(Majowy Zółty), który jest swego rodzaju hołdem dla koloru jaki najczęściej wybierali klienci Lamborghini od debiutu Miury w maju 1963 roku. Żółte nadwozie kontrastuje z czarnymi dodatkami. W środku znajdziemy również połączenie koloru żółtego z czarnym. Powstanie jedynie 100 egzemplarzy tego auta i  zapewne większość z nich jest już sprzedana.

Podobne wiadomości:

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Aktualności 2017-02-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.