mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Urodzinowy tort od Lamborghini

Urodzinowy tort od Lamborghini

Producent samochodów z Sant'Agata na targach w Szanghaju zaprezentował limitowaną wersję swojego topowego modelu. Powstanie jedynie 100 sztuk Aventadora LP 720-4 50° Anniversario.

Urodzinowy tort od Lamborghini
Inżynierowie podkręcili dwunastocylindrową jednostkę o pojemności 6.5 litra, która w jubileuszowym modelu Aventador generuje 720 KM mocy. To pozwala na przyspieszenie do setki w czasie 2.9 sekundy oraz maksymalna prędkość 350 km/h.

Projektanci zmienili zarówno przód jak i tył aut poprawiając aerodynamikę Aventadora. Przedni splitter oraz wloty powietrza zostały poszerzone i powiększone. Z tyłu zastosowano nowy dyfuzor, który otrzymał logo "50". Nad dyfuzorem zamontowano siatkę o wzorze plastra miodu, która poprawia chłodzenie auta. Właściwości aerodynamiczne wzrosły o 50% w porównaniu do Aventadora LP 700-4.Limitowana edycja Aventadora otrzymała specjalny lakier Giallo Maggio(Majowy Zółty), który jest swego rodzaju hołdem dla koloru jaki najczęściej wybierali klienci Lamborghini od debiutu Miury w maju 1963 roku. Żółte nadwozie kontrastuje z czarnymi dodatkami. W środku znajdziemy również połączenie koloru żółtego z czarnym. Powstanie jedynie 100 egzemplarzy tego auta i  zapewne większość z nich jest już sprzedana.

Podobne wiadomości:

Lamborghini Huracan RWD Spyder - zrzuć dach!

Lamborghini Huracan RWD Spyder - zrzuć dach!

Samochody luksusowe 2016-11-16

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Czym są Inteligentne Systemy Transportowe?
Czym są Inteligentne Systemy Transportowe?
Liczba samochodów ciągle rośnie. To wynik intensywnego rozwoju gospodarczego, wzrostu zamożności i coraz większej potrzeby mobilności. Konsekwencją jest niewydolność infrastruktury i rosnący poziom zanieczyszczenia. Samorządy muszą zapewnić rozwiązania, które nie tylko udrożnią ruch, ale przy okazji zadbają o czyste środowisko.