mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Urodzony na torze

Urodzony na torze

Ferrari już od pewnego czasu przygotowuje swoich fanów do wprowadzenia nowego modelu 599XX, który będzie ekstremalną maszyną stworzoną do upalania na torze wyścigowym. Patrząc na zdjęcia tego samochodu nie pozostawia on żadnych wątpliwości, po co został stworzony.

Urodzony na torze

Po raz pierwszy auto zostało zaprezentowane w marcu tego roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Auto jest bazowane na modelu 599 GTB Fioriano. Nie ma jednak słowa na temat tego, czy z wstępnego projektu powstanie 599 Scuderia. Może to być coś poważniejszego.

Pod maską krwistoczerwonego nadwozia umieszczono silnik wydobywający moc 700 koni mechanicznych przy 9.000 obr./min. Konstruktorzy tak dokładnie dopracowali aerodynamikę tego samochodu, że przy 200km/h jest on dociskany z wartością 280 kg do nawierzchni. Gdy prędkość wzrośnie do 300km/h auto jest wspomagane przez 630kg ekstra docisku. W skład systemu Actiflow wchodzą specjalne wentylatory w tylnej części nadwozia, które ukierunkowują powietrze spod samochodu wpuszczając je w specjalne kanały, dzięki czemu redukowany jest opór powietrza i ulepszany docisk.

Konstruktorzy zadbali by maksymalnie odchudzić samochód. Karoseria została wykonana w całości z włókna węglowego. Skrzynia biegów została dopracowana tak, by zmieniać bieg w przeciągu 60 milisekund.

Mamy więc tutaj do czynienia z maszyną, która została stworzona tylko po to by wykręcać coraz lepsze czasy na torze wyścigowym. Prawdopodobnie jeśli powstanie wersja produkcyjna tego samochodu, nigdy nie zasmakuje ona miejskich korków, lecz będzie cierpliwie czekać w garażu swojego bogatego właściciela na przejażdżkę po dobrze nagumowanych zakrętach.

 


Podobne wiadomości:

Ferrari Erica Claptona na sprzedaż

Ferrari Erica Claptona na sprzedaż

Samochody luksusowe 2017-01-20

Kultowe Ferrari 250 GTO - czy rekord zostanie pobity?

Kultowe Ferrari 250 GTO - czy rekord zostanie...

Samochody luksusowe 2016-11-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Multimedia w samochodzie - najnowsze rozwiązania
Multimedia w samochodzie - najnowsze rozwiązania
W nowoczesnych samochodach systemy multimedialne są niemal jak komputery, zestawy audio grają koncerty na żywo, a z ze światem samochód może komunikować się online. Najnowsze rozwiązania multimedialne prześwietlamy na przykładzie samochodów Skody.