mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Urodzony na torze

Urodzony na torze

Ferrari już od pewnego czasu przygotowuje swoich fanów do wprowadzenia nowego modelu 599XX, który będzie ekstremalną maszyną stworzoną do upalania na torze wyścigowym. Patrząc na zdjęcia tego samochodu nie pozostawia on żadnych wątpliwości, po co został stworzony.

Urodzony na torze

Po raz pierwszy auto zostało zaprezentowane w marcu tego roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Auto jest bazowane na modelu 599 GTB Fioriano. Nie ma jednak słowa na temat tego, czy z wstępnego projektu powstanie 599 Scuderia. Może to być coś poważniejszego.

Pod maską krwistoczerwonego nadwozia umieszczono silnik wydobywający moc 700 koni mechanicznych przy 9.000 obr./min. Konstruktorzy tak dokładnie dopracowali aerodynamikę tego samochodu, że przy 200km/h jest on dociskany z wartością 280 kg do nawierzchni. Gdy prędkość wzrośnie do 300km/h auto jest wspomagane przez 630kg ekstra docisku. W skład systemu Actiflow wchodzą specjalne wentylatory w tylnej części nadwozia, które ukierunkowują powietrze spod samochodu wpuszczając je w specjalne kanały, dzięki czemu redukowany jest opór powietrza i ulepszany docisk.

Konstruktorzy zadbali by maksymalnie odchudzić samochód. Karoseria została wykonana w całości z włókna węglowego. Skrzynia biegów została dopracowana tak, by zmieniać bieg w przeciągu 60 milisekund.

Mamy więc tutaj do czynienia z maszyną, która została stworzona tylko po to by wykręcać coraz lepsze czasy na torze wyścigowym. Prawdopodobnie jeśli powstanie wersja produkcyjna tego samochodu, nigdy nie zasmakuje ona miejskich korków, lecz będzie cierpliwie czekać w garażu swojego bogatego właściciela na przejażdżkę po dobrze nagumowanych zakrętach.

 


Podobne wiadomości:

Ferrari skupi się na przyszłym sezonie?

auto motor i sport 0000-00-00

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Aktualności 2017-08-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross