mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > V8 Vantage z miękkim dachem

V8 Vantage z miękkim dachem

Aston Martin zamierza niebawem zaprezentować jeden z najbardziej oczekiwanych modeli ostatnich miesięcy. Podczas targów motoryzacyjnych, które odbędą się 29 listopada w Los Angeles, światło dzienne ujrzy model V8 Vantage Roadster.

V8 Vantage z miękkim dachem

Nowy model luksusowej marki z Wielkiej Brytanii ma za zadanie zdobyć duże udziały w segmencie 'bulwarowych krążowników', choć jego twórcy nastawiają się, że roadster spotka się raczej z dużym zainteresowaniem pośród entuzjastów i kolekcjonerów.

Pod maską samochodu znajdzie się ta sama jednostka, co w wersji z twardym dachem. Ośmiocylindrowy silnik o pojemności 4,3 litra pozwoli rozpędzić się do 'setki' w czasie 4,9 sekundy. Prędkość maksymalna nowego Astona nie jest ograniczona 'elektronicznym' łańcuchem i wynosi 280 km/h. Do dyspozycji potencjalnych klientów dostępne będą dwa rodzaje skrzyni biegów. Pierwsza z nich to sześciostopniowa przekładnia manualna Graziano, natomiast druga to sekwencyjna skrzynia Sportshift.

Usunięcie dachu z nadwozia samochodu zwiększyło jego walory estetyczne, ale taka modyfikacja musiała ponieść za sobą konsekwencje. Konstruktorzy byli zmuszeni przede wszystkim wzmocnić nadwozie, a także upakować w jakiś sposób cały mechanizm odpowiedzialny za pracę dachu. Spowodowało to zwiększenie masy samochodu o 80 kg aż do 1710 kilogramów. W porównaniu z wersja coupe, zmniejszył się bagażnik z 300 do 144 litrów.

Podobnie jak Aston Martin DB9 Volante, nowy V8 Roadster używa 3-częściowego, automatycznego dachu. Czas potrzebny do całkowitego złożenia lub rozłożenia osłony w tym aucie wynosi jedynie 18 sekund. Podobnie jak w Bentleyu GTC, operowanie dachem możliwe jest nawet przy prędkości wynoszącej 45 km/h.

Aston Martin zamierza sprzedawać rocznie do 3 tysięcy egzemplarzy nowego modelu V8 w wersji z coupe i miękkim dachem. Producent zakłada, że auta będą się sprzedawać mniej więcej w równych ilościach. 

Czytaj także:

Aston Martin ponownie brytyjski? (2006-11-07)

Sportowiec dla twardzieli (2006-10-06)


Podobne wiadomości:

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Samochody luksusowe 2016-11-17

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.