mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > VW Pheaton: Luksus w XXL

VW Pheaton: Luksus w XXL

Na niedawno zakończonych targach samochodowych w Dubaju koncern Volkswagena przygotował niemałą niespodziankę. Z trzech karoserii modelu VW Pheaton inżynierowie stworzyli jedną, mierzącą 6,80 m. limuzynę.

VW Pheaton: Luksus w XXL

Przedłużony od standardowej wersji o 1,80 m. Volkswagen Phaeton został połączony spawami i specjalną wkładką w kształcie tunelu, która wzmacnia całą konstrukcję. W ślad za zmianami w rozmiarach luksusowej limuzyny VW poszły także szeroko rozumiane modyfikacje w wyposażeniu samochodu. Jednak o tym za chwilę.

Dla zamożnej, arabskiej publiczności, która odwiedziła targi w Dubaju, niemiecki koncern przygotował także mega-luksusowe wyposażenie swojej limuzyny, którego nie powstydziłyby się „produkty” Rolls-Royce’a czy Maybacha. VW Pheaton oferuje między innymi bogatą mieszankę różnych odcieni skóry, wysokiej jakości drewno, które zdobi podłogę, środkową konsolę. Dodatkiem są także aluminiowe elementy umieszczone na podłodze – takie luksusowe dywaniki.

Zobacz galerię zdjęć modelu VW Pheaton

W super-komfortowych warunkach mogą podróżować cztery osoby, które siedzą naprzeciwko siebie. Dla większej prywatności można oddzielić przyciemnianą szybą przestrzeń między kierowcą, a pasażerami. Każdy z nich ma możliwość indywidualnych ustawień klimatyzacji.

Jednak mimo tych krystalicznie-pedantycznych elementów VW Pheaton w wersji XXL ma przewagę nad kojarzonymi z arystokratycznymi modelami wspomnianego Rolls-Royce’a czy Maybacha. Niemiecka limuzyna może pozwolić sobie na nieco „luzu” i taką też właśnie koncepcję wdrożyli projektancki wewnątrz auta,  czyniąc model VW odpowiednim dla podpisywania kolejnych umów i szampańskiej zabawy.

W dolnej części środkowej konsoli umieszczone są małe światła oświetlające podłogę. Co ciekawe klient może sobie sam wybrać jaki kolor żarówek mu najbardziej odpowiada. Podświetlanę są także stojaki na szklanki i kieliszki do szampana, którego można schłodzić w lodówce znajdującej się również na pokładzie Pheatona. Każdy pasażer ma łatwy dostęp do barku oraz schowka z cygarami.

Dowiedz się więcej o modelu VW Pheaton

O odpowiednią rozrywkę zadbają dwa 17”calowe monitory umieszczone na podsufitce na których oglądać można filmy i śledzić drogę poprzez system nawigacji. Dodatkowe małe ekrany umieszczono w zagłówkach foteli. System audiowizualny obsługuje również narzędzia zewnętrzne: wszelakie konsole, radio, modne ostatnimi czasy iPod’y i inne gadżety.

Dla tych, którzy poza samą zabawą muszą także pracować VW oferuje składane biurko oraz komputer znajdujący się w przestrzeni bagażowej i łączący się z Internetem poprzez system UMTS.

Jak na razie przedłużony VW Pheaton jest autem koncepcyjnym, jednak istnieją spore szanse aby ta luksusowa limuzyna pojawiła się w seryjnej produkcji. Pierwszym testem na zainteresowanie potencjalnych klientów były targi motoryzacyjne w Dubaju (12-16.12.2005).

Czytaj także:

Jeszcze mocniejszy Phaeton 2005-07-14

XXXL 2005-11-28

Komentuj:

~Volkswagen 2007-01-08

Piękny !!! Dłuższy od Maybacha heh

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.