mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > VW Pheaton: Luksus w XXL

VW Pheaton: Luksus w XXL

Na niedawno zakończonych targach samochodowych w Dubaju koncern Volkswagena przygotował niemałą niespodziankę. Z trzech karoserii modelu VW Pheaton inżynierowie stworzyli jedną, mierzącą 6,80 m. limuzynę.

VW Pheaton: Luksus w XXL

Przedłużony od standardowej wersji o 1,80 m. Volkswagen Phaeton został połączony spawami i specjalną wkładką w kształcie tunelu, która wzmacnia całą konstrukcję. W ślad za zmianami w rozmiarach luksusowej limuzyny VW poszły także szeroko rozumiane modyfikacje w wyposażeniu samochodu. Jednak o tym za chwilę.

Dla zamożnej, arabskiej publiczności, która odwiedziła targi w Dubaju, niemiecki koncern przygotował także mega-luksusowe wyposażenie swojej limuzyny, którego nie powstydziłyby się „produkty” Rolls-Royce’a czy Maybacha. VW Pheaton oferuje między innymi bogatą mieszankę różnych odcieni skóry, wysokiej jakości drewno, które zdobi podłogę, środkową konsolę. Dodatkiem są także aluminiowe elementy umieszczone na podłodze – takie luksusowe dywaniki.

Zobacz galerię zdjęć modelu VW Pheaton

W super-komfortowych warunkach mogą podróżować cztery osoby, które siedzą naprzeciwko siebie. Dla większej prywatności można oddzielić przyciemnianą szybą przestrzeń między kierowcą, a pasażerami. Każdy z nich ma możliwość indywidualnych ustawień klimatyzacji.

Jednak mimo tych krystalicznie-pedantycznych elementów VW Pheaton w wersji XXL ma przewagę nad kojarzonymi z arystokratycznymi modelami wspomnianego Rolls-Royce’a czy Maybacha. Niemiecka limuzyna może pozwolić sobie na nieco „luzu” i taką też właśnie koncepcję wdrożyli projektancki wewnątrz auta,  czyniąc model VW odpowiednim dla podpisywania kolejnych umów i szampańskiej zabawy.

W dolnej części środkowej konsoli umieszczone są małe światła oświetlające podłogę. Co ciekawe klient może sobie sam wybrać jaki kolor żarówek mu najbardziej odpowiada. Podświetlanę są także stojaki na szklanki i kieliszki do szampana, którego można schłodzić w lodówce znajdującej się również na pokładzie Pheatona. Każdy pasażer ma łatwy dostęp do barku oraz schowka z cygarami.

Dowiedz się więcej o modelu VW Pheaton

O odpowiednią rozrywkę zadbają dwa 17”calowe monitory umieszczone na podsufitce na których oglądać można filmy i śledzić drogę poprzez system nawigacji. Dodatkowe małe ekrany umieszczono w zagłówkach foteli. System audiowizualny obsługuje również narzędzia zewnętrzne: wszelakie konsole, radio, modne ostatnimi czasy iPod’y i inne gadżety.

Dla tych, którzy poza samą zabawą muszą także pracować VW oferuje składane biurko oraz komputer znajdujący się w przestrzeni bagażowej i łączący się z Internetem poprzez system UMTS.

Jak na razie przedłużony VW Pheaton jest autem koncepcyjnym, jednak istnieją spore szanse aby ta luksusowa limuzyna pojawiła się w seryjnej produkcji. Pierwszym testem na zainteresowanie potencjalnych klientów były targi motoryzacyjne w Dubaju (12-16.12.2005).

Czytaj także:

Jeszcze mocniejszy Phaeton 2005-07-14

XXXL 2005-11-28

Komentuj:

~Volkswagen 2007-01-08

Piękny !!! Dłuższy od Maybacha heh

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.