mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Veritas RS III w produkcji!

Veritas RS III w produkcji!

Veritas RS III Roadster to samochód, który z daleka przypomina drapieżne zwierze. Ten dwuosobowy bolid trafi do seryjnej produkcji, a pierwsi klienci będą się mogli nim cieszyć już w przyszłym roku po wpłaceniu 1,4 mln złotych.

Veritas RS III w produkcji!

Firma Vermot AG jest producentem supersamochodu Veritas RS III Roadster. Ten niezwykły samochód został już zamówiony przez ośmiu klientów z takich krajów jak Australia, Monako oraz Wielka Brytania. Docelowo zostanie stworzonych 30 egzemplarzy tego samochodu. Budowa jednego zajmuje około ośmiu tygodni. Pracuje przy tym 15 osób. Teraz firma zamierza pracować nad trzema egzemplarzami na raz.

Zbudowany z ultralekkiego karbonu roadster marki Veritas został wyposażony w sportowe zawieszenie oraz hamulce ceramiczne. Waży jedynie 1.080 kilogramów. Gdy dorzucimy do tego silnik V10 od BMW o pojemności pięciu litrów, to moc maksymalna w postaci 507 koni mechanicznych nabiera monstrualnego znaczenia. Lekkie nadwozie i siedmiostopniowa skrzynia SMG pozwolą rozpędzić Veritasa w 3,2 sekundy do setki. Prędkościomierz zatrzymuje się dopiero przy 347km/h.

Pomimo wysokiej ceny zainteresowanych jest sporo. Producent samochodu podaje, że zgłosiło się już ponad 100 zainteresowanych klientów. Przyjemność z jazdy tym samochodem kosztuje w przeliczeniu 1,4 miliona złotych.

Tematy w artykule: silniki BMW V10 Veritas

Podobne wiadomości:

Powstanie tylko 30 sztuk – Veritas RS III

auto motor i sport 0000-00-00

Ford EcoBoost po raz kolejny z tytułem Silnika Roku

Ford EcoBoost po raz kolejny z tytułem...

Technika 2014-06-26

Komentuj:

~rex 2009-10-23

Badass!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o działaniu systemu, który pozwala sprawdzić przeszłość samochodu sprowadzonego z zagranicy. Od przyszłego roku usługa poszerzy się o nowe funkcje.