mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Veritas RS III w produkcji!

Veritas RS III w produkcji!

Veritas RS III Roadster to samochód, który z daleka przypomina drapieżne zwierze. Ten dwuosobowy bolid trafi do seryjnej produkcji, a pierwsi klienci będą się mogli nim cieszyć już w przyszłym roku po wpłaceniu 1,4 mln złotych.

Veritas RS III w produkcji!

Firma Vermot AG jest producentem supersamochodu Veritas RS III Roadster. Ten niezwykły samochód został już zamówiony przez ośmiu klientów z takich krajów jak Australia, Monako oraz Wielka Brytania. Docelowo zostanie stworzonych 30 egzemplarzy tego samochodu. Budowa jednego zajmuje około ośmiu tygodni. Pracuje przy tym 15 osób. Teraz firma zamierza pracować nad trzema egzemplarzami na raz.

Zbudowany z ultralekkiego karbonu roadster marki Veritas został wyposażony w sportowe zawieszenie oraz hamulce ceramiczne. Waży jedynie 1.080 kilogramów. Gdy dorzucimy do tego silnik V10 od BMW o pojemności pięciu litrów, to moc maksymalna w postaci 507 koni mechanicznych nabiera monstrualnego znaczenia. Lekkie nadwozie i siedmiostopniowa skrzynia SMG pozwolą rozpędzić Veritasa w 3,2 sekundy do setki. Prędkościomierz zatrzymuje się dopiero przy 347km/h.

Pomimo wysokiej ceny zainteresowanych jest sporo. Producent samochodu podaje, że zgłosiło się już ponad 100 zainteresowanych klientów. Przyjemność z jazdy tym samochodem kosztuje w przeliczeniu 1,4 miliona złotych.

Tematy w artykule: silniki BMW V10 Veritas

Podobne wiadomości:

BMW 750d xDrive - najmocniejszy diesel świata

BMW 750d xDrive - najmocniejszy diesel świata

Premiery 2016-05-17

Nowe wersje silnikowe w BMW Serii 5

Nowe wersje silnikowe w BMW Serii 5

Samochody luksusowe 2014-09-19

Komentuj:

~rex 2009-10-23

Badass!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy
Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy
Dobra wiadomość jest taka, że Mitsubishi finalnie nie uśmierciło swojego kompakta. Na rynku pojawi się model Grand Lancer, ale nie będzie dostępny dla klientów w Europie. Zamiast tego pojawi się na wybranych rynkach w Azji.
Odgadnij model Odgadnij model