mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Veritas za 1,4 miliona

Veritas za 1,4 miliona

Producent samochodu Veritas RS III podał do informacji cenę, za jaką będzie można zakupić ten samochód. 600-konny, ultralekki wóz rozpędzający się do setki w 3,2 sekundy kosztuje 1,4 miliona złotych.

Veritas za 1,4 miliona

Auto zadebiutowało podczas tegorocznej wystawy motoryzacyjnej "Salon Prive" w Londynie. W porównaniu do studium koncepcyjnego auto charakteryzuje się dużo bardziej agresywnym przodem. Reszta pozostała bez zmian.

Mierzący niemal pięć metrów samochód jest szeroki aż na dwa metry. Jednak wysokość jego nadwozia nie przekracza wiele ponad metr. Kierowca, który siądzie za jego sterami będzie musiał przyodziać kask, gdyż nie ma tam przedniej szyby, a wersja coupe w ogóle nie jest brana pod uwagę.

Ważący jedynie 1.170 kilogramów Veritas RS III został wyposażony w silnik V10 od BMW o pojemności pięciu litrów. Jego moc maksymalna to 600 koni mechanicznych, a rozpędza się do setki w 3,2 sekundy. Prędkość maksymalna to 347km/h. Posiadanie własnego supersamochodu to dość droga zabawa. Veritas kosztuje w przeliczeniu ponad 1,4 miliona złotych.


Podobne wiadomości:

Ukraina przygotowuje supersamochód

Ukraina przygotowuje supersamochód

Samochody luksusowe 2014-12-01

Mean Metal Motors M - supercar z Indii

Mean Metal Motors M - supercar z Indii

Aktualności 2015-04-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.