mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Veyron ze zdejmowanym dachem

Veyron ze zdejmowanym dachem

Podczas odbywającego się w zakończony już weekend konkursu Pebble Beach Concourse d’Elegance miała miejsce pierwsza publiczna prezentacja najszybszego roadstera na świecie, czyli modelu Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport.

Veyron ze zdejmowanym dachem

Pod względem stylistycznym nowe Bugatti nie różni się specjalnie od zwykłego Veyrona. Nieco większa i zachodząca bardziej nad kierowcę jest przednia szyba, nowo zaprojektowane zostały światła LED, auto otrzymało także nowe felgi aluminiowe. Wzmocnione i dostosowane do auta typu cabrio zostały również całe nadwozie wykonane z włókien węglowych

Najważniejszym elementem nowej wersji Veyrona jest oczywiście jego dach. I tu spore zaskoczenie. Do dyspozycji są bowiem dwa dachy! Jeden twardy wykonany z polikarbonu i drugi miękki. Ten pierwszy, choć przezroczysty, w upalne dni można całkowicie ściągnąć. Jednak najlepiej uczynić to przed wyruszeniem w podróż, tak by pozostawić go np. w garażu. W bagażniku może on bowiem się nie zmieścić. Jeśli podczas jazdy bez dachu zaskoczy nas deszcz, wówczas możemy skorzystać z drugiego rozwijanego dachu, na codzień ukrytego w bagażniku.

W zależności od tego, czy i który dach mamy akurat nad głową różne są maksymalne prędkości, jakie uda nam się rozwinąć. Najszybciej, bo nawet ponad 400 km/h pojedziemy, jeśli nad głową będzie twardy dach. Po jego zdjęciu możemy rozpędzić się maksymalnie do 360 km/h. Natomiast, jak w "nie-Veyronie" poczujemy się z miękkim dachem nad głową. Maksymalna prędkość została ograniczona bowiem wówczas do zaledwie 130 km/h.

1001-konny Veyron roadster zostanie wyprodukowany, według wstępnych planów, w liczbie zaledwie 150 egzemplarzy, z czego 50 sztuk trafi do dotychczasowych klientów tej marki. Pozostałe egzemplarze w sprzedaży pojawią się wiosną przyszłego roku.


Podobne wiadomości:

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Samochody luksusowe 2016-09-14

Bugatti rozważa czterodrzwiowy model

Bugatti rozważa czterodrzwiowy model

Samochody luksusowe 2016-03-07

Komentuj:

~dominik 2008-08-19

wspaniale auto, jedno z tych o ktorych marzy i sni się nocami i za dnia

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.