mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > W oczekiwaniu na nową S-klasę

W oczekiwaniu na nową S-klasę

Z fabryki w Sindelfingen wyjechał właśnie ostatni egzemplarz Mercedesa klasy S obecnej generacji. Na kolejne, już nowe, luksusowe Mercedesy trzeba będzie poczekać do jesieni.

W oczekiwaniu na nową S-klasę

Wtedy to bowiem, po premierze na wystawie samochodowej we Frankfurcie (12 września), pojawi się w sprzedaży najnowsza generacja tego samochodu. (Zobacz więcej o nowej S klasie)

Ostatnim egzemplarzem "starej" już S klasy była srebrna wersja S 430 4Matic z silnikiem o mocy 279 KM i oczywiście napędem na cztery koła. Trafi ona do klienta ze Stanów Zjednoczonych. Obecna jeszcze seria pojawiła się w sprzedaży w 1998 roku i od tego czasu zakłady w Sindelfingen wyprodukowały około 500 tys. sztuk tego modelu dla odbiorców na całym świecie.

Mercedes klasa S po raz pierwszy zaprezentowany został w 1965 roku i w ciągu 40 lat zdominował rynek luksusowych sedanów. Łączna sprzedaż tego modelu wyniosła ponad 2,7 miliona sztuk. Dominującą rolę w segmencie luksusowych samochodów utrzymała też ostatnia generacja flagowego modelu Mercedesa, której udział w rynku wyniósł ok. 30%.

Zobacz ceny i dostępne wersje Mercedesa klasy S

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.