mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Więcej Infiniti w Infiniti

Więcej Infiniti w Infiniti

Wersje sportowych dwudrzwiowych samochodów marki Infiniti – G Coupé i G Cabrio na rok 2010 wyróżniają przede wszystkim ulepszone wnętrza. Klienci znajdą w nich teraz jeszcze więcej oryginalności, kunsztu i funkcjonalności.

Więcej Infiniti w Infiniti
Najważniejsza zmiana wnętrza objęła przeprojektowanie konsoli, wzorowanej na tej z crossoverów EX i FX. Udoskonalona konsola lepiej wkomponowuje się w unikalny charakter wnętrza Infiniti. Aluminiowe elementy wewnątrz kabiny zdobi nowy deseń, inspirowany tradycyjną japońską kaligrafią. Występujące jako opcja drewno klonowe jest teraz wykończone na wysoki połysk, a tło tarczy i zegara instrumentów są białe.

Po raz pierwszy w Coupé montowany jest twardy dysk HDD platformy informacji i rozrywki Infiniti – Connectiviti, zaś wersja z nawigacją, czyli Connectiviti+, staje się wyposażeniem standardowym modeli wersji Premium.

Connectiviti+ jest dużo bardziej funkcjonalne niż poprzedni system nawigacji, między innymi dzięki trójwymiarowej grafice i dostępowi do informacji turystycznych Przewodnika Michelin. Podczas przeliczania trasy, Cocectiviti+ jest czterokrotnie szybszy niż wcześniejszy system, oparty na DVD.

Do palety lakierów Coupé i Cabrio 2010 dodano nowy kolor - ciemnoszary. Jest to oczywiście Scratch-shield firmy Infiniti, czyli samonaprawiająca się zewnętrzna powłoka lakiernicza, która usuwa drobne zadrapania w sposób wręcz magiczny.

Wyposażenie standardowe wersji Premium, oprócz nawigacji satelitarnej systemu Connectiviti+, obejmuje między innymi także rozbudowany system audio firmy Bose®. W sedanie składa się nań 10 głośników, w Coupe – 11, a w Cabrio – 13, w tym dwa montowane w zagłówkach foteli. Dopełnieniem jest także kamera cofania i innowacyjna technologia bezpieczeństwa Infiniti, czyli inteligentny tempomat (ICC - Intelligent Cruise Control). Wszystkie Infiniti są już wyposażone w tempomat oraz w ogranicznik prędkości.


Kolejne zmiany w Infiniti G na rok 2010 są związane z sukcesem napędu na cztery koła, który dotychczas oferowany był jako opcja, a teraz stanowi osobną wersję. 44% kupionych w Europie G sedanów było modelami oznaczonymi literą x – czyli wyposażonymi w doskonale sprawdzający się w warunkach zimowych napęd na cztery koła, z inteligentnie rozdzielanym momentem obrotowym. Także samochody Infiniti G z siedmiobiegową przekładnią automatyczną z systemem adaptacyjnej kontroli przełożeń i łopatkami zmiany biegów przy kierownicy są teraz, dla przejrzystości oferty, traktowane jako osobne wersje.

Pomimo znacznego wzbogacenia modeli linii G, ceny Infiniti G oraz G Coupé nie zmieniły się, zaś cena Cabrio wzrosła tylko nieznacznie, do 239.900 złotych.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Infiniti G Wszystko o Infiniti
Tematy w artykule: Infiniti Infiniti G

Podobne wiadomości:

Rekordowe półrocze dla Infiniti

Rekordowe półrocze dla Infiniti

Aktualności 2016-07-11

Nowy salon Infiniti w Krakowie

Nowy salon Infiniti w Krakowie

Aktualności 2016-04-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.