mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Więcej o najdroższym Lambo

Więcej o najdroższym Lambo

Lamborghini planuje stworzyć w małej ilości model Sesto Elemento, który był gwiazdą ostatnich targów samochodowych w Paryżu. Cena? Dwa miliony euro.

Więcej o najdroższym Lambo
Szef Lambo Stephan Winkelmann odmawia oficjalnych konkretnych deklaracji i twierdzi, że prawdopodobieństwo ocenia na mniej więcej 50%, wewnętzne źródła z firmy podają, że Sesto Elemento jest obecnie w zaawansowanej fazie rozwoju.

Co Winkelmann potwierdził, to to, że auto, jeśli powstanie, to będzie przyspieszało do setki w 2,5 sekundy, czyli mniej niż Bugatti Veyron Super Sport. Po części będzie to zasługa 5,2 litrowego V10 z Gallardo, a po części ultralekkiego nadwozia. Paryski koncept ważył niespełna 995 kilogramów, czyli dokładnie 50 kilogramów mniej niż nowa Fiesta, jednak uważa się, że produkcyjna wersja raczej nie da rady utrzymać takiego wyniku. Na przekór wychodzi Winkelmann, twierdzący, że samochód i tak będzie ważył mniej niż tonę.

Jest jeden problem. Aby utrzymać tak ekstremalnie niską wagę, Sesto Elemento będzie musiał niestety pozostać na torze wyścigowym, bo nie uzyska, niezbędnej do jazdy po publicznych drogach, homologacji.

Cena? Jak wspomnieliśmy, jakieś dwa miliony euro. To dwa razy więcej niż początkowa, potencjalna cena, o jakiej mówiło się w Paryżu. Wydaje się być ona raczej wysoka jak na samochód tylko i wyłącznie torowy, ale gdy weźmiemy pod uwagę, że wszystkie 35 Reventony, które są w zasadzie przestylizowaną wersją Murcielago, zostały kupione w tydzień po premierze w cenie miliona euro plus lokalne podatki, wizja szybkiej sprzedaży wszystkich 20 Sesto Elemento nie jest aż tak futurystyczna.

Podobne wiadomości:

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Aktualności 2017-02-17

Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania

Lamborghini Urus oficjalnie - dane...

Premiery 2017-12-05

Komentuj:

~fajny! 2011-05-10

Fajny! Bardzo mi się podoba. Boje się pomyśleć ile kosztuje utrzymanie takiego auta, ile średnich krajowych trzeba miesięcznie wydać na benzynę i ubezpieczenie. Ja niestety póki co muszę jeździć służbową KIŁĄ Cee'd.....Dno, ale ma chociaż 7 lat gwarancji!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.