mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Włoski koncept po 6 latach trafi do produkcji

Włoski koncept po 6 latach trafi do produkcji

Ten samochód po raz pierwszy został pokazany na targach motoryzacyjnych Genewa Motor Show w 2007 roku. Dopiero jednak teraz pojawiają się szans na produkcje przepięknego Diatto Otovu Zagato.

Włoski koncept po 6 latach trafi do produkcji
W 1835 roku Guglielmo Diatto w Turynie założył firmę, która miała budować powozy dla zamożnych klientów. Kilkadziesiąt lat później synowie włoskiego wizjonera - Giovanni i Battista rozpoczęli produkcję wagonów m.in. dla Orient Express. Dopiero 80 lat od momentu utworzenia firmy sygnowanej nazwiskiem Ditto, Vittorio oraz Pietro, wnukowie założyciela firmy rozpoczęli produkcję samochodów.

Do lat 20-tych ubiegłego wieku firma Diatto budowała samochody, również te  przygotowane do sportów motorowych. Równocześnie włoska firma produkowała ramy dla wyścigowych aut Bugatti. Produkcja samochodów zakończyła się w 1929 roku.

O marce Diatto zrobiło się głośno w 2007 roku kiedy to na targach motoryzacyjnych w Genewie pokazany został przepiękny model Diatto Ottovu Zagato. Samochód został stworzony, aby uczcić 100-lecie włoskiej marki. Legendę Diatto wskrzesiła inna włoska firma zajmująca się projektowaniem i budową nadwozi - Zagato.Ottovu Zagato wyposażony był w silnik V8, który dostarczał moc 580 KM co pozwalało na osiągnięcie pierwszej setki w czasie poniżej 4 sekund. Teraz samochód ma trafić do seryjnej produkcji. Na razie jednak nie pojawiły się informacje dotyczące szczegółów produkcyjnej wersji Ottovu. Plotki, które juz krążą w świecie motoryzacji sugerują, że jest szansa na porodukcję mocniejsze wersji tego modelu, którą będzie cechować moc 650 KM. Z kolei inne źródła informują o planach wyposażenia samochodu w silnik V12. Jeśli tak, to Diatto będzie musiało zmienić nazwę auta. Ottovu to włoskie oznaczenie silnika V8.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Diatto
Tematy w artykule: Diatto Diatto Ottovu Zagato

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.