mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Wspólny samochód Infiniti i Red Bulla

Wspólny samochód Infiniti i Red Bulla

W zeszłym tygodniu Infiniti ogłosiło poszerzenie współpracy z Red Bullem. Japońska marka od przyszłego roku będzie tytularnym sponsorem austriackiego zespołu F1. Okazuje się, że obie firmy będą również współpracować w dziedzinie aut drogowych.

Wspólny samochód Infiniti i Red Bulla
Współpraca zakłada nie tylko współpracę na poziomie marketingowym, ale również technologicznym. Infiniti pomoże Red Bullowi w opracowaniu nowego systemu KERS, a zespół F1 podzieli się doświadczenie przy opracowywaniu wspólnego auta drogowego.

"W planach jest stworzenie mocniejszej wersji jednego z naszych modeli razem z zespołem F1 jako liderem projektu", zdradził Simon Sproule, szef komunikacji w Infiniti podczas targów w Los Angeles. "Na ten moment nie ma nic poza dyskusją, ale jasne jest, że zespół chce wykorzystać swoje doświadczenie poza F1, a my chcemy stworzyć z nimi coś rozsądnego jeśli chodzi o osiągi. Możliwość pojawia z racji naszej długoterminowej umowy oraz ustalonych wzajemnych relacji", dodał Sproule.

Wspólny projekt Infiniti i Red Bulla ma kompletnie różnić się od pokazanego w tym roku Infiniti FX Sebastian Vettel. Nowy samochód sygnowany przez Red Bulla będzie cechował się przede wszystkim większą ingerencją trzykrotnego mistrz świata F1 konstruktorów. 

Podobne wiadomości:

Infiniti QX30 - nowy silnik, bogatsze wyposażenie

Infiniti QX30 - nowy silnik, bogatsze...

Aktualności 2017-02-02

Nowy salon Infiniti w Krakowie

Nowy salon Infiniti w Krakowie

Aktualności 2016-04-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.