mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Wspólny samochód Infiniti i Red Bulla

Wspólny samochód Infiniti i Red Bulla

W zeszłym tygodniu Infiniti ogłosiło poszerzenie współpracy z Red Bullem. Japońska marka od przyszłego roku będzie tytularnym sponsorem austriackiego zespołu F1. Okazuje się, że obie firmy będą również współpracować w dziedzinie aut drogowych.

Wspólny samochód Infiniti i Red Bulla
Współpraca zakłada nie tylko współpracę na poziomie marketingowym, ale również technologicznym. Infiniti pomoże Red Bullowi w opracowaniu nowego systemu KERS, a zespół F1 podzieli się doświadczenie przy opracowywaniu wspólnego auta drogowego.

"W planach jest stworzenie mocniejszej wersji jednego z naszych modeli razem z zespołem F1 jako liderem projektu", zdradził Simon Sproule, szef komunikacji w Infiniti podczas targów w Los Angeles. "Na ten moment nie ma nic poza dyskusją, ale jasne jest, że zespół chce wykorzystać swoje doświadczenie poza F1, a my chcemy stworzyć z nimi coś rozsądnego jeśli chodzi o osiągi. Możliwość pojawia z racji naszej długoterminowej umowy oraz ustalonych wzajemnych relacji", dodał Sproule.

Wspólny projekt Infiniti i Red Bulla ma kompletnie różnić się od pokazanego w tym roku Infiniti FX Sebastian Vettel. Nowy samochód sygnowany przez Red Bulla będzie cechował się przede wszystkim większą ingerencją trzykrotnego mistrz świata F1 konstruktorów. 

Podobne wiadomości:

Nowy salon Infiniti w Krakowie

Nowy salon Infiniti w Krakowie

Aktualności 2016-04-15

Infiniti Q60 - znamy cenę japońskiego coupe

Infiniti Q60 - znamy cenę japońskiego coupe

Samochody luksusowe 2016-09-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.