mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Współpraca McLarena i Hondy nie tylko na torze?

Współpraca McLarena i Hondy nie tylko na torze?

W zeszłym tygodniu Honda ogłosiła, że od 2015 roku będzie dostarczać silniki dla bolidów McLarena. Okazuje się jednak, że współpraca może rozszerzyć się również w kierunku aut drogowych.

Współpraca McLarena i Hondy nie tylko na torze?
McLaren już zapowiedział, że następnym drogowym autem z Woking będzie samochód, który  na rynku podejmie rękawicę rzuconą przez Porsche 911. Serwis Motor Trend sugeruje, że nowy drogowy McLaren może być napędzany przez silnik skonstruowany przez inżynierów w Japonii.

Scenariusz ten wcale nie jest aż tak wzięty z kosmosu. Japoński producent posiada spory bagaż doświadczeń, bo wystarczy przypomnieć model NSX. McLaren zarówno w modelu MP4-12C jaki i najnowszym P1 korzysta z uturbionego silnika V8 o pojemności 3.8 litra. Honda dostarczy uturbiony motor V6 do bolidów. Na bazie tego silnika można stworzyć motor gotowy dla rywala 911 z Woking. Co więcej, w najnowszej generacji NSXa bęzie pracował motor V6, który Honda mogłaby dostosować do auta McLarena.

Owocem udanej współpracy McLarena z innym producentem jest Mercedes McLaren SLR. Owszem, Mercedes przy projektowaniu auta narzucił wiele ograniczeń dla McLarena, ale w przypadku wspólnego brytyjsko-japońskiego modelu to producent z Woking będzie miał decydujący głos. Na koniec warto dodać, że McLaren już raz poprosił Hondę o pomoc przy dostarczaniu na rynek auta drogowego. Mowa o modelu F1. Brytyjczycy zwrócili się do Hondy o pomoc w dostarczeniu widlastej dwunastki. Niestety Honda nie była w stanie stworzyć takie silnika i McLaren musiał szukać innego producenta, padło na BMW. To jednak przeszłość i sprawy obecnie wyglądają inaczej.

Podobne wiadomości:

McLaren MP4-12C: zobacz na filmie jak...

auto motor i sport 0000-00-00

McLaren MP4-12C to jeden z najszybszych samochodów świata, od 0 do 60 mil/h przyspiesza w czasie poniżej 3 sekund - zobacz to na filmie!

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Aktualności 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.