mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Współpraca McLarena i Hondy nie tylko na torze?

Współpraca McLarena i Hondy nie tylko na torze?

W zeszłym tygodniu Honda ogłosiła, że od 2015 roku będzie dostarczać silniki dla bolidów McLarena. Okazuje się jednak, że współpraca może rozszerzyć się również w kierunku aut drogowych.

Współpraca McLarena i Hondy nie tylko na torze?
McLaren już zapowiedział, że następnym drogowym autem z Woking będzie samochód, który  na rynku podejmie rękawicę rzuconą przez Porsche 911. Serwis Motor Trend sugeruje, że nowy drogowy McLaren może być napędzany przez silnik skonstruowany przez inżynierów w Japonii.

Scenariusz ten wcale nie jest aż tak wzięty z kosmosu. Japoński producent posiada spory bagaż doświadczeń, bo wystarczy przypomnieć model NSX. McLaren zarówno w modelu MP4-12C jaki i najnowszym P1 korzysta z uturbionego silnika V8 o pojemności 3.8 litra. Honda dostarczy uturbiony motor V6 do bolidów. Na bazie tego silnika można stworzyć motor gotowy dla rywala 911 z Woking. Co więcej, w najnowszej generacji NSXa bęzie pracował motor V6, który Honda mogłaby dostosować do auta McLarena.

Owocem udanej współpracy McLarena z innym producentem jest Mercedes McLaren SLR. Owszem, Mercedes przy projektowaniu auta narzucił wiele ograniczeń dla McLarena, ale w przypadku wspólnego brytyjsko-japońskiego modelu to producent z Woking będzie miał decydujący głos. Na koniec warto dodać, że McLaren już raz poprosił Hondę o pomoc przy dostarczaniu na rynek auta drogowego. Mowa o modelu F1. Brytyjczycy zwrócili się do Hondy o pomoc w dostarczeniu widlastej dwunastki. Niestety Honda nie była w stanie stworzyć takie silnika i McLaren musiał szukać innego producenta, padło na BMW. To jednak przeszłość i sprawy obecnie wyglądają inaczej.

Podobne wiadomości:

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

McLaren MP4-12C Spider od Gemballi

auto motor i sport 0000-00-00

W przeciwieństwie do innych swoich projektów w tym przypadku Gemballa nie idzie na całość i proponuje raczej subtelny zestaw zmian dla McLarena MP4-12C Spider.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?