mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Wszystkie egzemplarze Pagani Huayra sprzedane

Wszystkie egzemplarze Pagani Huayra sprzedane

Dobrze, że nie mamy takich problemów jak, ci dla których największe zmartwienie to brak kawioru w najdroższej restauracji w Monte Carlo. Dziś obrzydliwie bogaci mają jeszcze jeden problem - nie kupią już nowej Hyuayry, wszystkie egzemplarze zostały wyprzedane.

Wszystkie egzemplarze Pagani Huayra sprzedane
Włoską firmę założył Horacio Pagani, człowiek, który wiele lat pracował w Lamborghini. Swój drugi model w historii (pierwsza była Zonda) Pagani zaplanował na 100 egzemplarzy. Teraz już wiadomo, że wszystkie auta zostały wyprzedane. Oczywiście część z nich musi zostać jeszcze wyprodukowana.

Niektórzy klienci musze jednak na swoje auta poczekać, gdyż w jeden rok powstaje 45 sztuk tego hiperauta. Mimo że firma uruchomiła nową fabrykę, to nie ma zamiaru przyspieszać produkcji auta, które po raz pierwszy zaprezentowane zostało w 2012 roku.Pagani Huayra posiada silnik opracowany przez AMG. Motor twin turbo V12 o pojemności 6-litrów generuje obłędną moc 730 KM i potężny moment obrotowy 1000 Nm. To wszystko pozwala osiągać pierwszą setkę w czasie 3,2 sekundy. Maksymalna prędkość tego modelu to 370 km/h.

Na najbliższych targach w Genewie prawdopodobnie Włosi zaprezentują model Huayra Roadster.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Pagani
Tematy w artykule: Pagani Pagani Huayra

Podobne wiadomości:

Twórca włoskiej marki kupił Porsche 918 Spyder

Twórca włoskiej marki kupił Porsche 918...

Samochody luksusowe 2015-10-07

Pagani Huarya BC - testy na Nurburgringu

Pagani Huarya BC - testy na Nurburgringu

Samochody luksusowe 2016-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.