mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Wyjątkowy Aston Martin na 100. urodziny

Wyjątkowy Aston Martin na 100. urodziny

Producent samochodów z Gaydon zaprezentował swoje najnowsze dziecko, studyjny model CC100 Speedster Concept. Wyjątkowy bolid jest zwieńczeniem 100-letniej historii brytyjskiej legendarnej marki.

Wyjątkowy Aston Martin na 100. urodziny
CC100 został wyposażony w sekwencyjną skrzynię biegów, która wspomaga 6-litrowy, dwunastocylindrowy silnik. Potężne serce pozwala osiągnąć magiczną pierwszą setkę w czasie poniżej 4 sekund. Maksymalna prędkość CC100 została ograniczona elektronicznie do 290 km/h. Samochód legitymuje się długością 4.5 metra, szerokością 2 metrów oraz masą 1200 kg.

Najnowszy koncepcyjny Aston Martin jest również hołdem złożonym legendarnemu zwycięzcy wyścigu Le Mans w 1959 roku. Bohater tamtego wydarzenia, Aston Martin DBR1 posłużył jako źródło inspiracji dla projektantów CC100.Nadwozie CC100 Speedster zostało w całości wykonane z włókna węglowego. Brytyjska konstrukcją swoim wyglądem przypomina auto pochodzące ze Stuttgartu. Mowa o specjalnej wersji Mercedesa SLR McLaren z przydomkiem "Stirling Moss". Wielki wlot powietrza z przodu nawiązujący do charakterystycznej stylistyki obecnych Astonów. Przód auta został maksymalnie rozciągnięty, a w tylnej części nie zabrakło dyfuzora, który idealnie łączy się z częścią nadwozia wykonaną z surowego włókna węglowego.Najciekawszy smaczek stylistyczny odnajdziemy z boku auta. Bardzo małe drzwi otwierają się do góry, a część nadwozia została wycięta. Zabieg ten sprawia, że równie dobrze samochód mógłby być pozbawiony niewielkich drzwi, a auto i tak wyglądało by świetnie. CC100 Speedster przez ostatnie 6 miesięcy powstawał w siedzibie Astona Martina mieszczącej się w Gaydon. Powstał tylko i wyłącznie jeden egzemplarz tego modelu, który już został sprzedany za kwotę, której brytyjska marka nie podaje.

Podobne wiadomości:

Aston Martin Vanquish Zagato Volante – ujawniono cenę

Aston Martin Vanquish Zagato Volante –...

Samochody luksusowe 2016-10-11

Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Samochody luksusowe 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.