mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Wyjątkowy koncept McLarena

Wyjątkowy koncept McLarena

Podczas imprezy Pebble Beach producent z Woking zaprezentował wyjątkowy prototyp, który został stworzony na życzenie jednego z klientów McLarena.

Wyjątkowy koncept McLarena
Koncepcyjny X-1 powstał w dziale McLaren Special Operations, który jest odpowiedzialny za tworzenie specjalnych projektów w fabryce w Woking. Auto bazuje na strukturze MonoCell, na której powstał model MP4-12C. Auto zostało stworzone na życzenie anonimowego klienta.

"Jeden z naszych klientów, który posiada McLarena F1, Mercedesa SLR McLaren oraz model 12C, zażyczył sobie wyjątkowy samochód. Rozmowy z Ronem Denisem rozpoczęły się trzy lata temu, przed pojawieniem się 12C. Klient chciał samochód, który będzie posiadał wszystkie cechy 12C, ale zamknięte w nadwoziu, które odzwierciedli jego potrzeby i osobowość", powiedział Szef programu MSO, Paul MacKenzie.

Nadwozie to owoc pracy projektantów, którzy wzorowali się na takich autach jak: Facel Vega z roku 1961 , Chrysler D’Elegance Ghia z 1953, Buick Electra 1959, Mercedes-Benz 540K z 1939 oraz Citroën SM rocznik 1971. X-1 charakteryzuje się długością 4658 mm, szerokością 2097 mm oraz wysokością 1199 mm. Masa auta wynosi 1400 kg. Samochód posiada homologację co pozwala mu poruszać się po zwykłych drogach.

Podobne wiadomości:

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

Samochody luksusowe 2016-11-22

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

Aktualności 2016-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech