mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Wyjątkowy koncept McLarena

Wyjątkowy koncept McLarena

Podczas imprezy Pebble Beach producent z Woking zaprezentował wyjątkowy prototyp, który został stworzony na życzenie jednego z klientów McLarena.

Wyjątkowy koncept McLarena
Koncepcyjny X-1 powstał w dziale McLaren Special Operations, który jest odpowiedzialny za tworzenie specjalnych projektów w fabryce w Woking. Auto bazuje na strukturze MonoCell, na której powstał model MP4-12C. Auto zostało stworzone na życzenie anonimowego klienta.

"Jeden z naszych klientów, który posiada McLarena F1, Mercedesa SLR McLaren oraz model 12C, zażyczył sobie wyjątkowy samochód. Rozmowy z Ronem Denisem rozpoczęły się trzy lata temu, przed pojawieniem się 12C. Klient chciał samochód, który będzie posiadał wszystkie cechy 12C, ale zamknięte w nadwoziu, które odzwierciedli jego potrzeby i osobowość", powiedział Szef programu MSO, Paul MacKenzie.

Nadwozie to owoc pracy projektantów, którzy wzorowali się na takich autach jak: Facel Vega z roku 1961 , Chrysler D’Elegance Ghia z 1953, Buick Electra 1959, Mercedes-Benz 540K z 1939 oraz Citroën SM rocznik 1971. X-1 charakteryzuje się długością 4658 mm, szerokością 2097 mm oraz wysokością 1199 mm. Masa auta wynosi 1400 kg. Samochód posiada homologację co pozwala mu poruszać się po zwykłych drogach.

Podobne wiadomości:

McLaren P1 Concept – nowy super-samochód

auto motor i sport 0000-00-00

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

Samochody luksusowe 2016-11-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.