mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Wyjątkowy koncept McLarena

Wyjątkowy koncept McLarena

Podczas imprezy Pebble Beach producent z Woking zaprezentował wyjątkowy prototyp, który został stworzony na życzenie jednego z klientów McLarena.

Wyjątkowy koncept McLarena
Koncepcyjny X-1 powstał w dziale McLaren Special Operations, który jest odpowiedzialny za tworzenie specjalnych projektów w fabryce w Woking. Auto bazuje na strukturze MonoCell, na której powstał model MP4-12C. Auto zostało stworzone na życzenie anonimowego klienta.

"Jeden z naszych klientów, który posiada McLarena F1, Mercedesa SLR McLaren oraz model 12C, zażyczył sobie wyjątkowy samochód. Rozmowy z Ronem Denisem rozpoczęły się trzy lata temu, przed pojawieniem się 12C. Klient chciał samochód, który będzie posiadał wszystkie cechy 12C, ale zamknięte w nadwoziu, które odzwierciedli jego potrzeby i osobowość", powiedział Szef programu MSO, Paul MacKenzie.

Nadwozie to owoc pracy projektantów, którzy wzorowali się na takich autach jak: Facel Vega z roku 1961 , Chrysler D’Elegance Ghia z 1953, Buick Electra 1959, Mercedes-Benz 540K z 1939 oraz Citroën SM rocznik 1971. X-1 charakteryzuje się długością 4658 mm, szerokością 2097 mm oraz wysokością 1199 mm. Masa auta wynosi 1400 kg. Samochód posiada homologację co pozwala mu poruszać się po zwykłych drogach.

Podobne wiadomości:

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

Aktualności 2016-09-22

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

Samochody luksusowe 2016-11-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross