mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Wypala bak w 9 minut!

Wypala bak w 9 minut!

Dwóch mężczyzn pochodzących z amerykańskiego stanu Indiana twierdzi, że zbudowali najszybszy, dopuszczony do ruchu drogowego samochód. Maxximus G-Force bije Veyrona nie tylko pod względem przyspieszenia do setki, ale także w czasie potrzebnym do jego zatrzymania.

Wypala bak w 9 minut!

Liczby mówią same za siebie. 2,1 sekundy do setki to wynik ciężki do wyobrażenia dla przeciętnego zjadacza chleba. Co więcej czas potrzebny do rozpędzenia się do setki, a następnie zatrzymania się do 0km/h wynosi 8,86 sekundy. Bugatti Veyron osiąga czasy kolejno: 2,46 sekundy oraz 9,9 sekundy.

Żeby w pełni cieszyć się tytułem najszybszego samochodu, który został dopuszczony do ruchu drogowego Maxximus będzie musiał pokonać SSC Ultimate Aero TT, który jest w posiadaniu rekordu prędkości maksymalnej (413km/h).

Pod opływowym, choć dziwacznym nadwoziem modelu G-Force Amerykanie umieścili silnik V8 produkcji Chevroleta. Siedmiolitrowa jednostka została wzmocniona podwójnym doładowaniem. Dokładne dane techniczne samochodu nie są jeszcze znane, jednak auto przeszło już weryfikację przez organizację zajmującą się rejestrowaniem rekordów.

Jednak zabawa supermocnym samochodem nie będzie trwać długo, jesli nie mamy w pobliżu cysterny z paliwem. Korzystając z maksymalnych osiągów samochodu pełny bak paliwa wystarczy na zaledwie 9 minut jazdy. To nic wielkiego w porównaniu z ceną samochodu, która w przeliczeniu wynosić będzie prawie 10 milionów złotych.


Podobne wiadomości:

Bugatti Chiron w pierwszym teaserze

Bugatti Chiron w pierwszym teaserze

Aktualności 2015-08-17

Bugatti Type 57S Atalante – sprzedany!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.