mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Wyścigówka z kraju kangurów

Wyścigówka z kraju kangurów

Popularny w Australii samochód wyścigowy Skelta będzie teraz dostępny na Starym Kontynencie. Póki co będą mogli się nim mogli cieszyć tylko Brytyjczycy.

Wyścigówka z kraju kangurów

Ultralekki i piekielnie szybki samochód przygotowany z myślą o wyścigach będzie dostępny w dwóch opcjach silnikowych. Klienci będą mogli wybrać czterocylindrowy silnik produkcji Hondy. Dwulitrowa jednostka o mocy 340 koni mechanicznych może okazać się dla niektórych niewystarczająca. Dlatego druga opcja zawiera silnik V8 o pojemności trzech litrów. Generuje on moc 460 koni mechanicznych.

Sportowy bolid z Australii waży jedyne 720 kilogramów i posiada idealny rozkład masy. To wszystko dzięki szerokiemu zastosowaniu włókna węglowego i aluminium. W kwestii wyglądu do najpiękniejszych nie należy, ale tutaj liczyła się przede wszystkim aerodynamika. Przy 144 km/h ospojlerowanie wytwarza docisk o wartości 200kg.

Oprócz silników do wyboru będą także wersje nadwoziowe. Jedna z otwartym dachem, a druga z drzwiami w stylu Gullwinga. Skelta zostanie zaprezentowana w Wielkiej Brytanii podczas motoshow w Birmingham.


Podobne wiadomości:

Niemcy wkraczają do Australii

Niemcy wkraczają do Australii

Aktualności 2011-01-13

Ople z Gliwic do Australii

Ople z Gliwic do Australii

Aktualności 2014-05-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross