Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Wyścigówka z kraju kangurów

Wyścigówka z kraju kangurów

Popularny w Australii samochód wyścigowy Skelta będzie teraz dostępny na Starym Kontynencie. Póki co będą mogli się nim mogli cieszyć tylko Brytyjczycy.

Wyścigówka z kraju kangurów

Ultralekki i piekielnie szybki samochód przygotowany z myślą o wyścigach będzie dostępny w dwóch opcjach silnikowych. Klienci będą mogli wybrać czterocylindrowy silnik produkcji Hondy. Dwulitrowa jednostka o mocy 340 koni mechanicznych może okazać się dla niektórych niewystarczająca. Dlatego druga opcja zawiera silnik V8 o pojemności trzech litrów. Generuje on moc 460 koni mechanicznych.

Sportowy bolid z Australii waży jedyne 720 kilogramów i posiada idealny rozkład masy. To wszystko dzięki szerokiemu zastosowaniu włókna węglowego i aluminium. W kwestii wyglądu do najpiękniejszych nie należy, ale tutaj liczyła się przede wszystkim aerodynamika. Przy 144 km/h ospojlerowanie wytwarza docisk o wartości 200kg.

Oprócz silników do wyboru będą także wersje nadwoziowe. Jedna z otwartym dachem, a druga z drzwiami w stylu Gullwinga. Skelta zostanie zaprezentowana w Wielkiej Brytanii podczas motoshow w Birmingham.


Podobne wiadomości:

Zaskakujący popyt na Skodę Octavię RS

Zaskakujący popyt na Skodę Octavię RS

Aktualności 2015-03-26

Ople z Gliwic do Australii

Ople z Gliwic do Australii

Aktualności 2014-05-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla wycofuje Model X 60D
Tesla wycofuje Model X 60D
Po kilku miesiącach od premiery Tesla wycofuje najtańszą wersję crossovera. Model X 60D nie jest już dostępny w cenniku, a tym samym cena podstawowego modelu wzrosła o 10 tys. dolarów.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj