mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Wyścigówka z kraju kangurów

Wyścigówka z kraju kangurów

Popularny w Australii samochód wyścigowy Skelta będzie teraz dostępny na Starym Kontynencie. Póki co będą mogli się nim mogli cieszyć tylko Brytyjczycy.

Wyścigówka z kraju kangurów

Ultralekki i piekielnie szybki samochód przygotowany z myślą o wyścigach będzie dostępny w dwóch opcjach silnikowych. Klienci będą mogli wybrać czterocylindrowy silnik produkcji Hondy. Dwulitrowa jednostka o mocy 340 koni mechanicznych może okazać się dla niektórych niewystarczająca. Dlatego druga opcja zawiera silnik V8 o pojemności trzech litrów. Generuje on moc 460 koni mechanicznych.

Sportowy bolid z Australii waży jedyne 720 kilogramów i posiada idealny rozkład masy. To wszystko dzięki szerokiemu zastosowaniu włókna węglowego i aluminium. W kwestii wyglądu do najpiękniejszych nie należy, ale tutaj liczyła się przede wszystkim aerodynamika. Przy 144 km/h ospojlerowanie wytwarza docisk o wartości 200kg.

Oprócz silników do wyboru będą także wersje nadwoziowe. Jedna z otwartym dachem, a druga z drzwiami w stylu Gullwinga. Skelta zostanie zaprezentowana w Wielkiej Brytanii podczas motoshow w Birmingham.


Podobne wiadomości:

Zaskakujący popyt na Skodę Octavię RS

Zaskakujący popyt na Skodę Octavię RS

Aktualności 2015-03-26

"Ice Man" zwycięża w Melbourne

Aktualności 2013-03-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.