mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Z Pekinu do Paryża

Z Pekinu do Paryża

Długo oczekiwany samochód marki Spyker zostanie najprawdopodobniej zaprezentowany już podczas tegorocznych targów we Frankfurcie. Model D8 Peking-to-Paris będzie kolejną odsłoną prezentowanego trzy lata temu konceptu.

Z Pekinu do Paryża

Uchwycony na zdjęciu samochód przypomina do złudzenia koncepcyjny model D12 Peking-to-Paris, który został zaprezentowany w 2005 roku. Przedprodukcyjna wersja samochodu Spyker D8 Peking-to-Paris nadchodzi w momencie kiedy zainteresowanie samochodami z segmentu sportowo-rekreacyjnego zmniejszyło się.

Nowy Spyker otrzymał agresywnie zaprojektowane nadwozie wraz z masywnymi przetłoczeniami, a wygląd całości dobrze uzupełniają wielkie koła. Na razie wieści na temat modelu D8 są bardzo skąpe. Zdjęcia prezentują tylko część nadwozia, więc niewiadomo czego można się spodziewać po wejściu do środka.

Wiadomo już, że pod maską pojawi się silnik V8 zamiast potężnej jednostki W12 pochodzącej od Volkswagena. Prawdopodobnie zostanie wykorzystany doładowany silnik o pojemności 6,2 litra pochodzący od Cadillaca CTS-V. Dysponuje on mocą 556 koni mechanicznych.

Tematy w artykule: Spyker Spyker D12

Podobne wiadomości:

Kolejny producent bankrutuje

Kolejny producent bankrutuje

Samochody luksusowe 2014-12-19

Czy Spyker zmartwychwstanie?

Czy Spyker zmartwychwstanie?

Aktualności 2015-01-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.