Z ulicy na tor

Konstruktorzy firmy ART Tuning zmienili eleganckie czterodrzwiowe coupe o nazwie CLS w maszynę, która swoim wyglądem przywołuje jedno skojarzenie: tor wyścigowy. Model GTR 374 poza agresywną stylizacją będzie przekonywać do siebie całkiem niezłymi osiągami.

Z ulicy na tor

Silnik, który napędza przerobionego CLSa to V6-stka o pojemności 3,5 litra. Sprzężono z nią system AK35, w który wchodzi turbosprężarka zwiększająca moc maksymalną do 374 koni mechanicznych. Moment obrotowy jaki uzyskuje ten motor to 510 Nm. Zwiększona moc będzie można nie tylko poczuć po naciśnięciu przepustnicy lecz także usłyszeć. Z tyłu samochodu zamontowano dwie rury wydechowe z antykorozyjnej stali o średnicy 10 centymetrów.

Poza tuningiem mechanicznym, inżynierowie przyłożyli się do ulepszenia wyglądu standardowej wersji. Na pierwszy rzut oka zauważymy poszerzenie nadwozia w stylu, jaki spotyka się w autach z serii DTM. Wloty powietrza zostały powiększone i dołożone w nowych miejscach aby efektywniej dostarczać chłodne powietrze. Niektóre elementy nadwozia zostały zbudowane z lekkich kompozytów, aby nie zwiększać wagi. Z tyłu pojawił się dodatkowy spoiler oraz dyfuzor.

Auto zostało osadzone na dwudziestocalowych felgach ARTstar2 wykonanych z lekkich stopów metali. Wykończono je czarnym satynowym matem. W środku samochodu wszystkie elementy zostały obite alcantarą oraz nieodłącznym elementem aut sportowych, carbonem. Dla bardziej wymagających klientów firma ART jest w stanie pokryć wnętrze auta jakimkolwiek materiałem, który zażyczy sobie klient. I oczywiście dopłaci.

Czytaj także:

BMW z czterodrzwiowym Gran Turismo (2007-04-20)

Koszmar pirata drogowego (2006-11-17)

Rakieta Brabusa (2006-07-27)

Nowy Mercedes CLS (2006-05-08)

Tematy w artykule: ART GTR 374

Komentuj:

~Super-men 2008-02-07

szybciej latam

~Super-men 2008-02-07

Wyprzedził bym go......

~Hołowczyc 2008-02-07

jest fajny ale wolny!

~Twoja stara 2008-01-23

ogolnie to super swietnie fajnie, ale są modele dla mężczyzn ?

~jacek 2007-11-23

mam taki tylko carny

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando