Zabójczy Viper

Prawdziwym klejnotem podczas międzynarodowych targów w Detroit był specjalny model Dodge Viper Diamondback coupe stworzony przy współpracy firmy ASC (American Speciality Cars) oraz McLaren Performance Technologies.

Zabójczy Viper

Obie firmy specjalizujące się w produkcji maksymalnie wydajnych maszyn jeżdżących po amerykańskich drogach zamontowały we wspomnianym samochodzie  zmodyfikowaną potężną, dziesięciocylindrową jednostkę napędową o mocy 615 koni mechanicznych. Prezes firmy ASC pytany o to czy zamierza masowo produkować samochód, mruga znacząco okiem, wspominając przy okazji o problemach z dziesięcioma wlotami powietrza umieszczonymi na masce samochodu zbudowanej z włókna szklanego. Materiału tego użyto także do budowy dachu i pokrywy bagażnika przez co udało się zaoszczędzić około 40 kg na masie samochodu.

Złapany ostatnio przez zagranicznych fotoreporterów Viper posiada modyfikacje w obrębie pokrywy silnika, co mogłoby wpłynąć znacznie na wydajność samochodu. Według nieoficjalnych danych samochód ten jest w stanie rozpędzić się do prędkości 100 km/h w czasie mniejszym niż 3,5 sekundy. Jednak póki co nie udzielono żadnych dokładniejszych informacji o nadchodzącej wersji na rok modelowy 2007, ale są przypuszczenia, że część technologii użytych w bolidzie zostanie wykorzystana w produkcji seryjnej.

Czytaj także:

Viper Competition Coupe w Europie (2006-03-02)

Super-Dodge gotowy (2005-08-23)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge Viper Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge Dodge Viper

Podobne wiadomości:

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż Hellcat

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż...

Samochody luksusowe 2016-07-14

Dodge Viper, inaczej niż tańsze modele Dodge, czyli Challenger i Charger, nie doczekał się wersji Hellcat, czyli wspomaganej kompresorem 707-konnej odmiany. Ale sposób na zwiększenie osiągów mają inzynierowie z Hennessey Performance.

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Kilka dni temu uruchomiono pierwszy wirtualny garaż dla posiadaczy motocykli i samochodów. Serwis iMoto skupia w jednym miejscu wszystkie informacje i usługi związanie z utrzymaniem i serwisowaniem pojazdu, a także zapewnia przydatne porady i rozrywkę fanom motoryzacji w bardzo przystępny sposób.