Zabójczy Viper

Prawdziwym klejnotem podczas międzynarodowych targów w Detroit był specjalny model Dodge Viper Diamondback coupe stworzony przy współpracy firmy ASC (American Speciality Cars) oraz McLaren Performance Technologies.

Zabójczy Viper

Obie firmy specjalizujące się w produkcji maksymalnie wydajnych maszyn jeżdżących po amerykańskich drogach zamontowały we wspomnianym samochodzie  zmodyfikowaną potężną, dziesięciocylindrową jednostkę napędową o mocy 615 koni mechanicznych. Prezes firmy ASC pytany o to czy zamierza masowo produkować samochód, mruga znacząco okiem, wspominając przy okazji o problemach z dziesięcioma wlotami powietrza umieszczonymi na masce samochodu zbudowanej z włókna szklanego. Materiału tego użyto także do budowy dachu i pokrywy bagażnika przez co udało się zaoszczędzić około 40 kg na masie samochodu.

Złapany ostatnio przez zagranicznych fotoreporterów Viper posiada modyfikacje w obrębie pokrywy silnika, co mogłoby wpłynąć znacznie na wydajność samochodu. Według nieoficjalnych danych samochód ten jest w stanie rozpędzić się do prędkości 100 km/h w czasie mniejszym niż 3,5 sekundy. Jednak póki co nie udzielono żadnych dokładniejszych informacji o nadchodzącej wersji na rok modelowy 2007, ale są przypuszczenia, że część technologii użytych w bolidzie zostanie wykorzystana w produkcji seryjnej.

Czytaj także:

Viper Competition Coupe w Europie (2006-03-02)

Super-Dodge gotowy (2005-08-23)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge Viper Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge Dodge Viper

Podobne wiadomości:

Dodge Viper zniknie z rynku

Dodge Viper zniknie z rynku

Samochody luksusowe 2015-10-14

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.