Zagato Diatto

Stało się już niemal tradycją, że włoskie studio projektowe Zagato, tworzy samochody na specjalne życzenia klientów. Na targach w Genewie Włosi zaprezentują luksusowy model Zagato Diatto (Ottovu), który powstał dla dwóch kolekcjonerów aut.

Zagato Diatto
Samochodowi entuzjaści chcą w ten sposób uczcić setną rocznicę powstania marki Diatto, która została założona jeszcze w dziewiętnastym wieku we Włoszech i była jedną z pionierskich firm zajmujących się budową urządzeń mechanicznych i części do samochodów. W 1921 roku na życzenie Diatto, firma Zagato opracowała aerodynamiczną karoserię dla modelu Diatto Typ 25 4DS.

Diatto związane było między innymi z takimi legendami motoryzacji jak Ettore Bugatti, Tazio Nuvolari czy braćmi Maserati. W 1905 wszyscy wymienieni konstruktorzy stworzyli swój pierwszy samochód. Późniejsze firmy konstruowały także pierwsze auta wyścigowe.

Nowoczesny model Zagato Diatto, który zostanie zaprezentowany w Genewie jest więc autem przypominającym o historii obu firm. Niestety konstruktor tego samochodu nie podaje żadnych konkretnych informacji na temat tego dzieła. Wiadomo tylko tyle, że karoseria samochodu została wykonana z aluminium, a silnik jaki został zaimplementowany do środka to motor V8 o czym może świadczyć dodatkowa nazwa samochodu – Ottovu.

Komentuj:

~Podpis: 2007-02-15

kortof - bo to typowy błąd. Ktoś przepisywał i skracał tekst, było "Założona w ubiegłym wieku" a jakiś "redaktor" poleciał z XIX.... bo zapomniał, że prawie od dziesięciu lat jest XXI.... Oczywiście na wiki jest poprawnie.

~kortof 2007-02-15

Zalożona jeszcze w XIX wieku i obchodząca teraz setną rocznicę powstania... Ciekawe. Na wikipedii napisane jest, że firma została założona w 1905, ale i tak firma ma chyba 102 ew 101 lat...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.