mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Zagato z Południowej Afryki

Zagato z Południowej Afryki

Zagato powraca na ulice. Tym razem firma zajmująca się projektowaniem nietuzinkowych samochodów będzie współpracować z pochodzącym z Południowej Afryki producentem Perana Performance Group. Owocem ich prac jest model Z-One, który zostanie oficjalnie zaprezentowany w Genewie.

Zagato z Południowej Afryki

Pierwsze zdjęcia projektu koncepcyjnego dostały się już do sieci, dzięki czemu można podziwiać całkiem niezłe kształty tego sportowego coupe. W oczy rzuca się klasyczna dla Zagato zaburzona proporcja, w której dominuje bardzo wydłużony przód i krótki, zwarty tył. Po ostrych liniach bocznych oraz ostrych cięciach na karoserii można się spodziewać, że będziemy mieć do czynienia z bardzo lekkim nadwoziem, w którym dopracowano rozkład masy.

Pod opływowym nadwoziem Z-One ukryty jednostkę LS3 pochodzącą z Corvette. Silnik v8 o pojemności 6,2 litra rozpędzi samochód do setki w czasie poniżej czterech sekund. Podobnie jak wcześniejsze projekty firmy Zagato (Aston Martin DB7 Zagato oraz V8 Zagato), także Z-One będzie wyprodukowany w bardzo małej liczbie egzemplarzy.

O ile poprzednie samochody występowały tylko w 99 egzemplarzach, to przy obecnym zdecydowano się dołożyć do całości jeszcze jedną dziewiątkę, wobec czego powstanie 999 sztuk Z-One. Cennik nie został jeszcze ujawniony, ale według spekulacji auto będzie kosztować w przeliczeniu około pół miliona złotych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.