mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Zagato z Południowej Afryki

Zagato z Południowej Afryki

Zagato powraca na ulice. Tym razem firma zajmująca się projektowaniem nietuzinkowych samochodów będzie współpracować z pochodzącym z Południowej Afryki producentem Perana Performance Group. Owocem ich prac jest model Z-One, który zostanie oficjalnie zaprezentowany w Genewie.

Zagato z Południowej Afryki

Pierwsze zdjęcia projektu koncepcyjnego dostały się już do sieci, dzięki czemu można podziwiać całkiem niezłe kształty tego sportowego coupe. W oczy rzuca się klasyczna dla Zagato zaburzona proporcja, w której dominuje bardzo wydłużony przód i krótki, zwarty tył. Po ostrych liniach bocznych oraz ostrych cięciach na karoserii można się spodziewać, że będziemy mieć do czynienia z bardzo lekkim nadwoziem, w którym dopracowano rozkład masy.

Pod opływowym nadwoziem Z-One ukryty jednostkę LS3 pochodzącą z Corvette. Silnik v8 o pojemności 6,2 litra rozpędzi samochód do setki w czasie poniżej czterech sekund. Podobnie jak wcześniejsze projekty firmy Zagato (Aston Martin DB7 Zagato oraz V8 Zagato), także Z-One będzie wyprodukowany w bardzo małej liczbie egzemplarzy.

O ile poprzednie samochody występowały tylko w 99 egzemplarzach, to przy obecnym zdecydowano się dołożyć do całości jeszcze jedną dziewiątkę, wobec czego powstanie 999 sztuk Z-One. Cennik nie został jeszcze ujawniony, ale według spekulacji auto będzie kosztować w przeliczeniu około pół miliona złotych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman