mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Zielone światło dla Elfin MS8 Streamliner

Zielone światło dla Elfin MS8 Streamliner

Mała w porównaniu z globalnymi koncernami, australijska firma Elfin produkująca sportowe auta otrzymała zgodzę od władz Australii na rozpoczęcie budowy i sprzedaży nowego modelu Elfin MS8 Streamliner. Auto zostało zaprojektowane przy współpracy ze znaną marką Holden.

Zielone światło dla Elfin MS8 Streamliner
Sportowy MS8 Streamliner zbudowany w stylu retro został zaprezentowany jako model koncepcyjny w lutym 2004 roku na Melbourne Motor Show. Auto jest wspólnym dziełem firm Elfin oraz wchodzącej w skład General Motors, marki Holden. Samochód napędzany jest V8-ką o pojemności 5,7 l. Ośmiocylindrowa jednostka dysponuje mocą 335 KM wspieranych przez sześciostopniową skrzynię biegów. Napęd jak to w kultowych Roadsterach bywa, naturalnie na tylną oś.

Mimo że samochód został zbudowany w oparciu o stylizację z lat 60-70 przebija przez niego nowoczesność. W MS8 Streamliner został zamontowany tempomat oraz system ABS i kontroli trakcji. Za bezpieczeństwo dbają dodatkowo potężne hamulce – wielkość tarcz hamulcowych z przodu to 343 mm i 315 mm z tyłu. Cały układ hamulcowy zasłonięty jest 18-calowymi kołami z oponami o rozmiarach 235/40.

Zobacz galerię zdjęć modelu Elfin MS8 Streamliner

Kto zdecyduje się już na zakup mierzącego 3,50 m długości, 1,70 m szerokości i ważącego 1050 kg MS8 może wybierać pomiędzy dwoma wariantami wyposażenia, nazwijmy umownie: spacerowym i wyścigowym. W przypadku pierwszej wersji koszt zakupu zamyka się w granicach 135 850 australijskich dolarów – w przeliczeniu 319 000 zł. Czasu na zastanowienie się nie ma jednak zbyt wiele – seria ta jest limitowana do 100 egzemplarzy. W zamian za dość zawrotną sumę jak na taki samochód otrzymamy skórzane siedzenia i tapicerkę, klimatyzację oraz twardy dach i dobrej jakości radio.

W przypadku wersji wyścigowej zostaną zamontowane jeszcze listwy, zmieniony zostanie układ wydechowy, opony seryjne na wyścigowe, założona zostanie klatka, wyczynowe fotele i sportowe lusterka. Tutaj jednak producent nie podaje sprecyzowanej ceny, bowiem wszystko zależy od życzeń i woli klienta.

Czytaj także:

Wiesmann: Roadster pod młotek 2006-05-24

Umarł Roadster, niech żyje Roadster! 2006-05-12

Holden rodem z Hollywood 2005-10-31
Tematy w artykule: Elfin MS8 Streamliner

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.