mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Zielone światło dla Elfin MS8 Streamliner

Zielone światło dla Elfin MS8 Streamliner

Mała w porównaniu z globalnymi koncernami, australijska firma Elfin produkująca sportowe auta otrzymała zgodzę od władz Australii na rozpoczęcie budowy i sprzedaży nowego modelu Elfin MS8 Streamliner. Auto zostało zaprojektowane przy współpracy ze znaną marką Holden.

Zielone światło dla Elfin MS8 Streamliner
Sportowy MS8 Streamliner zbudowany w stylu retro został zaprezentowany jako model koncepcyjny w lutym 2004 roku na Melbourne Motor Show. Auto jest wspólnym dziełem firm Elfin oraz wchodzącej w skład General Motors, marki Holden. Samochód napędzany jest V8-ką o pojemności 5,7 l. Ośmiocylindrowa jednostka dysponuje mocą 335 KM wspieranych przez sześciostopniową skrzynię biegów. Napęd jak to w kultowych Roadsterach bywa, naturalnie na tylną oś.

Mimo że samochód został zbudowany w oparciu o stylizację z lat 60-70 przebija przez niego nowoczesność. W MS8 Streamliner został zamontowany tempomat oraz system ABS i kontroli trakcji. Za bezpieczeństwo dbają dodatkowo potężne hamulce – wielkość tarcz hamulcowych z przodu to 343 mm i 315 mm z tyłu. Cały układ hamulcowy zasłonięty jest 18-calowymi kołami z oponami o rozmiarach 235/40.

Zobacz galerię zdjęć modelu Elfin MS8 Streamliner

Kto zdecyduje się już na zakup mierzącego 3,50 m długości, 1,70 m szerokości i ważącego 1050 kg MS8 może wybierać pomiędzy dwoma wariantami wyposażenia, nazwijmy umownie: spacerowym i wyścigowym. W przypadku pierwszej wersji koszt zakupu zamyka się w granicach 135 850 australijskich dolarów – w przeliczeniu 319 000 zł. Czasu na zastanowienie się nie ma jednak zbyt wiele – seria ta jest limitowana do 100 egzemplarzy. W zamian za dość zawrotną sumę jak na taki samochód otrzymamy skórzane siedzenia i tapicerkę, klimatyzację oraz twardy dach i dobrej jakości radio.

W przypadku wersji wyścigowej zostaną zamontowane jeszcze listwy, zmieniony zostanie układ wydechowy, opony seryjne na wyścigowe, założona zostanie klatka, wyczynowe fotele i sportowe lusterka. Tutaj jednak producent nie podaje sprecyzowanej ceny, bowiem wszystko zależy od życzeń i woli klienta.

Czytaj także:

Wiesmann: Roadster pod młotek 2006-05-24

Umarł Roadster, niech żyje Roadster! 2006-05-12

Holden rodem z Hollywood 2005-10-31
Tematy w artykule: Elfin MS8 Streamliner

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.