mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Zielone światło dla nowego Maserati

Zielone światło dla nowego Maserati

Maserati w ostatnich miesiącach ma bardzo dobrą passę. Najpierw pojawiło się odświeżone Quattroporte, a następnie Ghibli, które podniosło słupki sprzedaży. Taki stan rzeczy z pewnością wpłynie na decyzje na temat kolejnych modeli.

Zielone światło dla nowego Maserati
Według zagranicznych informatorów w ciągu następnego miesiąca szef koncernu Fiat może ogłosić plany dotyczące nowego modelu. Prawdopodobnie w okolicach 6 maja odbędzie się konferencja na której zostanie pokazany koncept o nazwie Alfieri. Nowy model będzie produkowany w fabryce Mirafiori, gdzie również będzie powstawał crossover o nazwie Levante.

Jeszcze kilka tygodni temu Sergio Marchionne zapowiedział, że Alfieri może się pojawić w wersji produkcyjnej w ciągu dwóch następnych lat.

Pod maska Maserati Alfieri pojawi się jednostka V8 o pojemności 4,7 litra. Niewykluczone, że pod maską nowego modelu będzie pracował także silnik V6 o pojemności trzech litrów wspomagany przez podwójne turbodoładowanie. Rozpiętość mocy tej jednostki wynosi od 330 do 410 KM. Agresywnie wyglądające coupe powstanie na tej samej płycie podłogowej co wspomniane wyżej modele.
Tematy w artykule: Maserati Maserati Alfieri

Podobne wiadomości:

Maserati Quattroporte Diesel - Koniec Świata

auto motor i sport 0000-00-00

Nazywa się Maserati, do setki przyspiesza w 6,3 s i na jednym zbiorniku paliwa potrafi przejechać tysiąc kilometrów – jeszcze niedawno takie zdanie nie miało szans być prawdziwe. Ale dzisiaj już jest – za sprawą flagowego Quattroporte z silnikiem Diesla.

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Samochody luksusowe 2016-09-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.