mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > "Latająca ostroga" Bentleya

"Latająca ostroga" Bentleya

Na bazie Bentleya Continental GT, który zadebiutował niecałe dwa lata temu, na targach w Genewie zaprezentowana zostanie czterodrzwiowa wersja - Flying Spur - tego luksusowego modelu.

"Latająca ostroga" Bentleya

W porównaniu do dwudrzwiowego coupe GT, zaprezentowane auto będzie bardziej przestronne - w końcu przeznaczone ma być do przewozu czterech lub pięciu osób. Nazwa Flying Spur (w tłumaczeniu: latająca ostroga) pochodzi od czterodrzwiowej wersji Bentleya Continental, który na drogach pojawił się w 1957 r. W ciągu dziewięciu lat model ten sprzedał się w liczbie 409 egzemplarzy. Dziesięciokrotnie większą sprzedaż i to osiągniętą już w pierwszym roku planują władze tej luksusowej marki, w czym pomóc ma dosyć przystępna cena nie przekraczająca 170 tys. euro.

Continental Flying Spur będzie miał identyczną przednią część jak wersja GT, podwyższony został dach i bardziej stromo ukształtowana jest przednia szyba. Aby znaleźć miejsce dla dodatkowych dwóch lub trzech osób oraz na drugą parę drzwi zwiększono rozstaw osi o 30 cm. Przy zakupie można wybrać wersję cztero- lub pięcioosobową, w tym pierwszym przypadku pasażerowie siedzący w drugim rzędzie będą mieli do dyspozycji dwa oddzielne, elektrycznie regulowane fotele, przedzielone konsolą do regulacji m.in. klimatyzacji. Łączna waga nowego modelu wynosi ok. 2,5 tony i będzie tylko o 100 kg większa niż wersji GT.

Także zdecydowana większość rozwiązań technicznych jest identyczna, jak w przypadku coupe Bentleya i luksusowego Volkswagena, do którego marka Bentley należy, Phaetona. Do napędu auta posłuży sześciolitrowy, 12-cylindrowy, podwójnie doładowany silnik W12 o mocy 552 KM i maksymalnym momencie obrotowym 650 Nm dostępnym już przy 1.600 obr/min. Osiągi te pozwolą autu na uzyskanie ze startu 100 km/h w 5,1 sekundy i uzyskanie maksymalnej prędkości 285 km/h. Uzyskane parametry stawiają Bentleya na pierwszym miejscu pod tym względem wśród czterodrzwiowych aut, nie licząc specjalnych, stuningowanych wersji, jak chociażby wersji AMG Mercedesa.


Podobne wiadomości:

Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie

Bentley Continental - ostatnia seria na...

Samochody luksusowe 2017-07-27

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Samochody luksusowe 2016-10-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut
Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut
Instytut SAMAR donosi, że rynek nowych samochodów w Polsce cały czas rośnie. Wszystko wskazuje na to, że prognozowana sprzedaż na koniec roku, czyli 490 tys. samochodów, jest jak najbardziej realna do osiągnięcia.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech