mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > "Merc" dla prezydenta

"Merc" dla prezydenta

Takiego samochodu nie powstydziłaby się żadna głowa państwa. Mercedes na bazie przedłużonej wersji modelu S 600 zaprojektował jeszcze dłuższą i dodatkowo opancerzoną limuzynę. O to ekstrawaganckie biuro na kołach o nazwie Pullman.

Techniczne rozwiązania limuzyny Pullman zostały zaczerpnięte ze specjalnej wersji S 600 L Guard, która wyposażana jest dwunastocylindrowy silnik Biturbo o mocy 517 KM. Zarówno karoseria auta jak i układ jezdny zostały zaprojektowane całkowicie odnowa. W środku poza miejscem dla kierowcy i pasażera z przodu, znalazły się cztery ultra-komfortowe fotele dla pasażerów.

Pierwszy punkt przy konstrukcji wersji Pullman to bezpieczeństwo. Samochód został wyposażony w szereg nowinek technicznych mających chronić pasażerów przed atakami nieprzyjaciela z zewnątrz. Oprócz kuloodpornych szyb i karoserii zamontowano opony regulujące ciśnienie i umożliwiające jazdę mimo ich przebicia, system gaśniczy i specjalny zbiornik paliwa.

Wewnątrz kipiący luksus w postaci różnych odcieni skór, drewna i innych prestiżowych elementów, które zostaną wykonane zgodnie z uwagami klientów. Pierwsze egzemplarze spodziewane są w sprzedaży pod koniec 2008 roku.

Mercedes S 600 przygotowany przez firmę Pullman to nie pierwszy produkt powstały w wyniku tej kooperacji. Obie marki współpracowały ze sobą już w latach 20-tych ubiegłego wieku. W 1928 roku Pullman Palace Car Company przygotował dla niemieckiej marki opancerzony pojazd serii W 08/460 Nuerburg. Później pojawił się legendarny model 770, którym podróżował między innymi japoński cesarz Hirohito, a jednym z ostatnich owoców współpracy był model 600, który tym samym uhonorował 30-letnią historię swojej pracy jako auta rządowego.

Czytaj także:

Sześciodrzwiowa E Klasa 2006-09-19

Komentuj:

~Arek 2007-03-02

widzę że nie tylko ja to zauważyłem! Ale gościu ktury prowadzi ten śmieszny zakup w TVN rozbraja mnie na sam widok nie mówię już o tych pierdołach co wygaduje. Że też jego zwierzchnicy nie widzą jak on faworyzuje cały koncern VW, no chyba że to ich polecenia wykonuje. A może oni wszyscy wzieli po trochu???????

~rolik 2007-02-27

kaczorowi i tak pewno by sie nie spodobal

~Do SC 2007-02-26

Zapomniałeś o TVN Skoda . Założę się ,że Pullman nie wygra z nową Skodą SuperB :))))))))).

~Artur 2007-02-24

Hahaha!

~SC 2007-02-24

Ale czy pokona w testach Skode Octavie ?!! W tygodniku "Auto Śmiech" i miesieczniku "Skoda moto i sport" napewno nie ! (łapówki robią swoje :) )

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.