Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > "Merc" dla prezydenta

"Merc" dla prezydenta

Takiego samochodu nie powstydziłaby się żadna głowa państwa. Mercedes na bazie przedłużonej wersji modelu S 600 zaprojektował jeszcze dłuższą i dodatkowo opancerzoną limuzynę. O to ekstrawaganckie biuro na kołach o nazwie Pullman.

Techniczne rozwiązania limuzyny Pullman zostały zaczerpnięte ze specjalnej wersji S 600 L Guard, która wyposażana jest dwunastocylindrowy silnik Biturbo o mocy 517 KM. Zarówno karoseria auta jak i układ jezdny zostały zaprojektowane całkowicie odnowa. W środku poza miejscem dla kierowcy i pasażera z przodu, znalazły się cztery ultra-komfortowe fotele dla pasażerów.

Pierwszy punkt przy konstrukcji wersji Pullman to bezpieczeństwo. Samochód został wyposażony w szereg nowinek technicznych mających chronić pasażerów przed atakami nieprzyjaciela z zewnątrz. Oprócz kuloodpornych szyb i karoserii zamontowano opony regulujące ciśnienie i umożliwiające jazdę mimo ich przebicia, system gaśniczy i specjalny zbiornik paliwa.

Wewnątrz kipiący luksus w postaci różnych odcieni skór, drewna i innych prestiżowych elementów, które zostaną wykonane zgodnie z uwagami klientów. Pierwsze egzemplarze spodziewane są w sprzedaży pod koniec 2008 roku.

Mercedes S 600 przygotowany przez firmę Pullman to nie pierwszy produkt powstały w wyniku tej kooperacji. Obie marki współpracowały ze sobą już w latach 20-tych ubiegłego wieku. W 1928 roku Pullman Palace Car Company przygotował dla niemieckiej marki opancerzony pojazd serii W 08/460 Nuerburg. Później pojawił się legendarny model 770, którym podróżował między innymi japoński cesarz Hirohito, a jednym z ostatnich owoców współpracy był model 600, który tym samym uhonorował 30-letnią historię swojej pracy jako auta rządowego.

Czytaj także:

Sześciodrzwiowa E Klasa 2006-09-19

Komentuj:

~Arek 2007-03-02

widzę że nie tylko ja to zauważyłem! Ale gościu ktury prowadzi ten śmieszny zakup w TVN rozbraja mnie na sam widok nie mówię już o tych pierdołach co wygaduje. Że też jego zwierzchnicy nie widzą jak on faworyzuje cały koncern VW, no chyba że to ich polecenia wykonuje. A może oni wszyscy wzieli po trochu???????

~rolik 2007-02-27

kaczorowi i tak pewno by sie nie spodobal

~Do SC 2007-02-26

Zapomniałeś o TVN Skoda . Założę się ,że Pullman nie wygra z nową Skodą SuperB :))))))))).

~Artur 2007-02-24

Hahaha!

~SC 2007-02-24

Ale czy pokona w testach Skode Octavie ?!! W tygodniku "Auto Śmiech" i miesieczniku "Skoda moto i sport" napewno nie ! (łapówki robią swoje :) )

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati
Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati
Wydawać by się mogło, że samochody luksusowe, z racji pieniędzy jakie klient za nie płaci, to produkty dopracowane do perfekcji. Ale nawet największym producentom zdarzają się wpadki. Teraz na darmowe usunięcie usterki zaproszono właścicieli Maserati. Co się stało?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj