mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nowe Corvette już za trzy lata

Nowe Corvette już za trzy lata

Koncern General Motors ogłosił, że w 2012 roku rozpocznie się produkcja nowej generacji modelu Corvette. Model C7 wzoruje się na studium koncepcyjnym Stingray.

Nowe Corvette już za trzy lata

Nowe Corvette C7 powstanie na bazie konceptu Stingray, który został zaprezentowany podczas targów samochodowych w Chicago i wystąpił w filmie Transformers. Od aktualnej wersji nowe Corvette będzie się odróżniać mniejszymi wymiarami, wagą oraz zaawansowaniem technologicznym.

Na razie nie ustają spekulacje na temat tego jak będzie umieszczony silnik w nowej wersji samochodu. Według jednych źródeł motor będzie pracował w przodu, inne zaś donoszą o centralnym położeniu jednostki napędowej. Wiadomo, że moc silnika z pewnością wyniesie co najmniej 450 koni mechanicznych.

Prace nad nowym samochodem zostały przyspieszone po tym jak na rynku pojawiło się nowe Camaro SS, przy którym Corvette zaczęło wyglądać staro. Pierwszych widoków na wersję produkcyjną należy spodziewać się w przyszłych miesiącach.


Podobne wiadomości:

Joe Biden namawia do kupna Corvette

Joe Biden namawia do kupna Corvette

Aktualności 2015-05-21

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.