mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > "R8 killer" nadchodzi

"R8 killer" nadchodzi

BMW bardzo długo zwlekało z odpowiedzą na Audi R8. Jednak konkurent z Bawarii jest już bliżej niż mogłoby się wydawać. W sieci pojawiły się pierwsze wizualizacje modelu Z10 ED.

Nad wyglądem bawarskiego supercara czuwa Adrian van Hooydonk, człowiek który przejął pałeczkę po Chrisie Banglu. Jednak stylizacja nowego projektu idzie tym samym szlakiem co dotychczas inne modele BMW. Auto charakteryzować będzie przede wszystkim nerkowaty grill, ostre linie i głębokie przetłoczenia.

Samochód będzie prezentować możliwości technologiczne koncernu. Jego konstrukcja ma być bardzo lekka, co wpłynie na jego apetyt na paliwo oraz emisję szkodliwych cząsteczek do atmosfery. Poza tym znajdziemy tam wiele rozwiązań wchodzących w skład systemu Efficient Dynamics takich jak: bezpośredni wtrysk paliwa, system regeneracji energii z hamulców, stop/start oraz specjalny kolektor cieplny, który będzie zamieniać gorące gazy wydechowe w prąd. Według doniesień z koncernu przy wykorzystaniu wspomnianych wyżej technologii oraz  lekkich węglowo-aluminiowych kompozytów samochód będzie charakteryzować się apetytem na paliwo na poziomie BMW Serii 5.

Przy czym pod maską znajdziemy tam jednostkę o pojemności trzech litrów, produkującą moc rzędu 400 koni mechanicznych. Początkowo plany zakładały umieszczenie silnika tuż nad tylną osią, jednak ostatecznie zrezygnowano z tego planu i jednostka zostanie umieszczona pod maska. Auto wejdzie do masowej produkcji w okolicach 2012 roku i będzie kosztować około 450 tysięcy złotych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.