mojeauto.pl > motogazeta > Serwisy Specjalne > Jak to się robi w Ameryce

Jak to się robi w Ameryce

Najlepsze samochody? - Amerykańskie! Wielu tak odpowie, choć z pewnością znajdzie się też wielu oponentów. Jedno jest pewne, samochód w USA to przedmiot codziennego użytku i bez niego trudno załatwić choćby najprostszą sprawę.

Marcin Kolisko - wysłannik mojeauto.pl w DetroitPostanowiliśmy sprawdzić, czy faktycznie amerykańska motoryzacja, to prężnie rozwijająca się branża, czy może też przeważa tu, typowe dla Stanów, show. Nasz wysłannik w USA podpatruje i porównuje do naszych rodzimych realiów szeroko rozumianą motoryzację. A więc znajdziemy tu nie tylko, czym Amerykanie jeżdżą, ale też sporo informacji o drogach, bezpieczeństwie, paliwie etc.
 

 NAIAS Detroit 2006 - targi motoryzacyjne NAIAS, które odbywają się rokrocznie w styczniu w Detroit, są chyba największą i najważniejszą, z pewnością w USA, imprezą branżową. Setki aut, światowe nowości, koncepty, czyli to, co lubią wszyscy fani motoryzacji.

 Amerykańskie auta "ssą" - modele terenowe, pickupy, vany to ulubione samochody Amerykanów. Okazują się, iż posiadanie ich wiąże się nie tylko z dużymi kosztami, ale wcale nie są jakoś zdecydowanie lepsze od zagranicznych produktów.

 Honda Element: Niezły puzzle! - Jeden z zagranicznych elementów amerykańskiego rynku aut terenowych, który powinien się znaleźć w obowiązkowym wyposażeniu każdego, dorosłego skauta.

 Remarketing - czyli drugie życie czterech kółek - Aukcje samochodów używanych to rzadkość nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Tymczasem w USA, są takie aukcje, gdzie w jednym miejscu sprzedawanych jest nawet kilkanaście tysięcy aut.

  XXXL - Choć może nieco tandetne, to jednak dodają prawdziwego uroku amerykańskim ulicom wielkich miast - mowa tu o najdłuższych limuzynach na świecie, które w takiej liczbie można spotkać tylko w USA.

  "Esjuvii" od Subaru - Mimo iż to japoński SUV, to jednak doskonale oddaje właściwości większości amerykańskich modeli. A w Polsce dopiero za rok.

  Paliwowe wojny - Jak się okazuje, kłopoty z windującymi cenami oraz zbyt dużymi marżami koncernów paliwowych to nie tylko nasz problem.

  Carlisle - "Auto-Ameryka" w pigułce - Nietypowa dla Europejczyka, typowa dla przeciętnego Amerykanina giełda samochodowa, na której prezentowane są tysiące unikatowych modeli w wersjach standardowych, a także tych z amerykańskim "stajlem".

  Bezpieczeństwo do potęgi - cz. 1 - "Przezorny, zawsze ubezpieczony" – to powiedzenie śmiało mogłoby znaleźć się w pierwszym akapicie amerykańskiego kodeksu drogowego. Czy ta nadwrażliwość jest uzasadniona?

  Bezpieczeństwo do potęgi - cz. 2 - O bezpieczne dotarcie do celu podróży dbają nie tylko producenci aut, ale drogowcy, władze oraz wszelkiego rodzaju media.


Podobne wiadomości:

Honda Element: Niezły puzzle!

Honda Element: Niezły puzzle!

Testy samochodów 2005-12-16

Bezpieczeństwo do potęgi - cz. 2

Bezpieczeństwo do potęgi - cz. 2

Aktualności 2005-11-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota GT86 po tuningu TRD
Toyota GT86 po tuningu TRD
Inżynierowie Toyota Racing Development wzięli na warsztat i profesjonalnie stuningowali kolejne auto. Tym razem wybór padł na słynne, tylnonapędowe coupé GT86. Tak powstała wyjątkowa Toyota GT86 TRD Special Edition.

20 sposobów na redukcję wagi 20 sposobów na redukcję wagi