mojeauto.pl > motogazeta > Technika > 10 najlepszych silników mijającego roku

10 najlepszych silników mijającego roku

Amerykański magazyn WardsAuto przedstawił 10 Najlepszych Silników roku 2013. Wśród nagrodzonych są zarówno konstrukcje amerykańskie, jak i europejskie oraz motory japońskie. Nagrody otrzymały zarówno silniki czterocylindrowe, jak widlaste ósemki.

10 najlepszych silników mijającego roku
Ciekawostką jest brak w zestawieniu silników, napędów hybrydowych. Drew Winter, redaktor naczelny magazynu WardsAuto skomentowała to w następujący sposób. "Kiedy hybrydy i auta elektryczne znalazły się na poprzedniej liście to dlatego, że były rewolucyjne i fascynujące. Jeśli następna generacja EV i hybryd podniesie poprzeczkę ponad to co oferują obecnie Toyota Prius, Nisan Leaf czy Chevrolet Volt, to z radością włączymy je do zestawienia".

W tegorocznym zestawieniu wśród najlepszej dziesiątki znalazły się trzy silniki pochodzące z Europy. Zaszczytu dostąpił  silnik 3.0 l TFSI pochodzący z Audi S5 oraz dwie jednostki rodem z Bawarii. Mowa o silniku 2.0 l z BMW 328i oraz 3.0 l pochodzący z BMW 135is coupe. W zestawieniu znalazły się również jednostki napędowe pochodzące z Japonii, są to: 2.4l pracujący w Hondzie Accord Sport oraz 3.5 l V6, którego znajdziemy również w Hondzie Accord oraz najnowszy dwulitrowy silnik boxer napędzający Subrau BRZ. Pozostałe silnik to jednostki rodem z USA: 3.6l  Pentastar V-6 (Dodge Ram 1500), 2.0l EcoBoost (Ford Focus ST/Taurus), 5.8l V-8 (Ford Shelby GT500) oraz 2.0l (Cadillac ATS).

Podobne wiadomości:

BMW 750d xDrive - najmocniejszy diesel świata

BMW 750d xDrive - najmocniejszy diesel świata

Premiery 2016-05-17

Nowy silnik Mazdy SKYACTIV-D 1.5

Nowy silnik Mazdy SKYACTIV-D 1.5

Technika 2016-05-21

Komentuj:

~FX 2012-12-20

Swego czasu 1.4TFSI koncernu VAG też zbierał takie wyróżnienia, ba! został okrzyknięty silnikiem roku... Na przestrzeni 2 lat okazał się kompletną katastrofą, awaryjny i absurdalnie kosztowny w naprawach do tego stopnia że pod płaszczykiem oświadczenia iż jest bardzo kosztowny w produkcji VAG wycofał go całkowicie z oferty. Nie sztuką jest zrobić silnik generujący 200KM z 1L pojemności - sztuką jest go zrobić tak aby po latach obrósł w legendy jak np Mercedesowskie 5 i 6-cyl; diesle z W123, W124, W126...

~nick... 2012-12-15

To trochę tak jakby pytać kto produkuje najlepszy młotek... Tych technologii już nikt nie rozwija... Motoryzację czeka potężna rewolucja jak całą światową gospodarkę. Z tych firm "prestiżowych" niewiele zostanie...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.