mojeauto.pl > motogazeta > Technika > 2-milionowe Blue&Me na rynku

2-milionowe Blue&Me na rynku

W salonie Mirafiori Motor Village, został wydany Klientowi dwumilionowy egzemplarz samochodu wyposażonego w system Blue&Me - cenione urządzenie tele-infomatyczne, które jest owocem współpracy Fiat Group Automobiles i Microsoft.

2-milionowe Blue&Me na rynku
Szczęśliwą posiadaczką jubileuszowej „pięćsetki" została Pani Arianna Binell, a w prezencie otrzymała dodatkowo najnowszą wersję urządzenia: "Blue&Me TomTom2 LIVE".

System Blue&MeTM składa się z systemu głośnomówiącego z interfejsem Bluetooth®, zaawansowanego systemu rozpoznawania głosowego, portów USB i AUX-IN, odtwarzacza MP3 i czytnika SMS. Bazując na oprogramowaniu Windows Mobile for Automotive, urządzenie oparto na systemie, dostosowanym do dzisiejszych oczekiwań, z możliwością ciągłej aktualizacji, elastycznością i modułowością elementów.

Moduł elektroniczny pozwala na zarejestrowanie w jednym samochodzie nawet do 5 telefonów komórkowych wyposażonych w funkcję Bluetooth®. Interakcja odbywa się dzięki mikrofonowi zamontowanemu w podsufitce, przyciskom sterowania w kole kierownicy algorytmowi rozpoznającemu polecenia wydawane głosem i informacjom na wyświetlaczu zestawu wskaźników.

Podłączając urządzenie cyfrowe do portu USB lub AUX-IN, umieszczonego w konsoli środkowej, możliwe jest słuchanie godzinami muzyki cyfrowej zapisanej w formacie MP3, WMA, AAC i WAV nagranej na czytnikach audio czy nośnikach pamięci USB. Informacje dotyczące odtwarzanych piosenek wyświetlane są na wyświetlaczu na zestawie wskaźników.

Aby móc komfortowo prowadzić auto w ruchu miejskim, na życzenie dostępny jest system "Blue&Me TomTom2 LIVE", który łączy w sobie zalety systemu telematycznego zintegrowanego z samochodem, z zaletami przenośnej nawigacji najnowszej generacji.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat nawigacja TomTom Blue&Me

Podobne wiadomości:

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Aktualności 2017-06-10

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Aktualności 2017-07-13

Komentuj:

~radush 2011-12-28

Niestety ktoś, kto z Fiatem do czynienia nie miał, i tak powie że włoskie samochody są niedoposażone i inne bzdury, no bo przecież Fiat nie może być dobry jak on ma Gólfa dwujkę ... Fiat zaś zasłużył na gratulację, bo system który stworzyli razem z Fiatem jest naprawdę świetny i zasługuje na uznanie.

Fiatmaniak 2011-12-22

Fiat nie dość że produkuje świetne samochody i rozwija się w imponującym tempie to jeszcze instaluje w swoich autach najnowsze technologie. Współpraca z takim potentatem jak Microsoft mogła wyjść obu firmom tylko na dobre.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.