mojeauto.pl > motogazeta > Technika > 2-milionowe Blue&Me na rynku

2-milionowe Blue&Me na rynku

W salonie Mirafiori Motor Village, został wydany Klientowi dwumilionowy egzemplarz samochodu wyposażonego w system Blue&Me - cenione urządzenie tele-infomatyczne, które jest owocem współpracy Fiat Group Automobiles i Microsoft.

2-milionowe Blue&Me na rynku
Szczęśliwą posiadaczką jubileuszowej „pięćsetki" została Pani Arianna Binell, a w prezencie otrzymała dodatkowo najnowszą wersję urządzenia: "Blue&Me TomTom2 LIVE".

System Blue&MeTM składa się z systemu głośnomówiącego z interfejsem Bluetooth®, zaawansowanego systemu rozpoznawania głosowego, portów USB i AUX-IN, odtwarzacza MP3 i czytnika SMS. Bazując na oprogramowaniu Windows Mobile for Automotive, urządzenie oparto na systemie, dostosowanym do dzisiejszych oczekiwań, z możliwością ciągłej aktualizacji, elastycznością i modułowością elementów.

Moduł elektroniczny pozwala na zarejestrowanie w jednym samochodzie nawet do 5 telefonów komórkowych wyposażonych w funkcję Bluetooth®. Interakcja odbywa się dzięki mikrofonowi zamontowanemu w podsufitce, przyciskom sterowania w kole kierownicy algorytmowi rozpoznającemu polecenia wydawane głosem i informacjom na wyświetlaczu zestawu wskaźników.

Podłączając urządzenie cyfrowe do portu USB lub AUX-IN, umieszczonego w konsoli środkowej, możliwe jest słuchanie godzinami muzyki cyfrowej zapisanej w formacie MP3, WMA, AAC i WAV nagranej na czytnikach audio czy nośnikach pamięci USB. Informacje dotyczące odtwarzanych piosenek wyświetlane są na wyświetlaczu na zestawie wskaźników.

Aby móc komfortowo prowadzić auto w ruchu miejskim, na życzenie dostępny jest system "Blue&Me TomTom2 LIVE", który łączy w sobie zalety systemu telematycznego zintegrowanego z samochodem, z zaletami przenośnej nawigacji najnowszej generacji.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat nawigacja TomTom Blue&Me

Podobne wiadomości:

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Aktualności 2017-06-10

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Aktualności 2017-07-13

Komentuj:

~radush 2011-12-28

Niestety ktoś, kto z Fiatem do czynienia nie miał, i tak powie że włoskie samochody są niedoposażone i inne bzdury, no bo przecież Fiat nie może być dobry jak on ma Gólfa dwujkę ... Fiat zaś zasłużył na gratulację, bo system który stworzyli razem z Fiatem jest naprawdę świetny i zasługuje na uznanie.

Fiatmaniak 2011-12-22

Fiat nie dość że produkuje świetne samochody i rozwija się w imponującym tempie to jeszcze instaluje w swoich autach najnowsze technologie. Współpraca z takim potentatem jak Microsoft mogła wyjść obu firmom tylko na dobre.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.