mojeauto.pl > motogazeta > Technika > 2 miliony POI w NaviExpert

2 miliony POI w NaviExpert

Spółka pkt.pl nawiązała współpracę z firmą NaviExpert. Dzięki temu, użytkownicy popularniej nawigacji mobilnej otrzymają docelowo dostęp do danych kontaktowych i lokalizacyjnych ponad 2 mln punktów POI.

2 miliony POI w NaviExpert
Obecnie z aplikacji NaviExpert w Polsce korzysta ponad 1,4 mln użytkowników. Aplikacja jest preinstalowana przez wiodących krajowych operatorów sieci komórkowych i kompatybilna z ponad 300 modelami telefonów takich firm, jak: Sony Ericsson, Nokia, Samsung, LG, ZTE, BlackBerry, HTC, Huawei czy Motorola.

W wyniku współpracy pkt.pl i NaviExpert użytkownicy nawigacji otrzymają docelowo dostęp do bogatej bazy nowych punktów POI, obejmującej ponad 2 mln firm. Dzięki temu, bez względu na miejsce w którym w danej chwili się znajdą, będą w stanie szybko odnaleźć oraz dotrzeć czy skontaktować się z wybraną placówką z bazy.

Ponadto klienci biznesowi pkt.pl, jako jedyni na rynku, otrzymają możliwość prezentowania w nawigacji NaviExpert firmowych danych kontaktowych w ramach bazy POI. Dodatkowo poszczególne punkty POI będę mógłby być tagowane słowami kluczowymi, znaczkiem rekomendacji oraz pozycjonowane w wynikach wyszukiwania.

Mobilne nawigacje cieszą się coraz większą popularnością. Z danych producenta NaviExpert wynika, że do końca 2012 r. liczba użytkowników tej aplikacji na polskim rynku osiągnie poziom 2 mln osób. Obecnie, co miesiąc z oprogramowania regularnie korzysta ponad 1 mln osób.

Do tej pory do ich dyspozycji było ponad 300 tys. komercyjnych POI, takich jak hotele, restauracje czy autoserwisy. Już wkrótce ta baza znacznie się powiększy.
Tematy w artykule: nawigacja NaviExpert

Podobne wiadomości:

Co ma korek do wypadku?

Co ma korek do wypadku?

Technika 2013-09-02

Firma YouGov  przeprowadziła na zlecenie firmy TomTom badanie wśród 8000 europejskich kierowców.  Wykazało ono, że często są oni narażeni na wypadki związane z korkami. Ponad jedna trzecia respondentów przyznała, że miała wypadek, ponieważ nie zdążyli wyhamować przed korkiem, który utworzył się niespodziewanie na drodze.

Głos Wiedźmina w nawigacji NaviExpert

Głos Wiedźmina w nawigacji NaviExpert

Technika 2015-06-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.