mojeauto.pl > motogazeta > Technika > 2 miliony POI w NaviExpert

2 miliony POI w NaviExpert

Spółka pkt.pl nawiązała współpracę z firmą NaviExpert. Dzięki temu, użytkownicy popularniej nawigacji mobilnej otrzymają docelowo dostęp do danych kontaktowych i lokalizacyjnych ponad 2 mln punktów POI.

2 miliony POI w NaviExpert
Obecnie z aplikacji NaviExpert w Polsce korzysta ponad 1,4 mln użytkowników. Aplikacja jest preinstalowana przez wiodących krajowych operatorów sieci komórkowych i kompatybilna z ponad 300 modelami telefonów takich firm, jak: Sony Ericsson, Nokia, Samsung, LG, ZTE, BlackBerry, HTC, Huawei czy Motorola.

W wyniku współpracy pkt.pl i NaviExpert użytkownicy nawigacji otrzymają docelowo dostęp do bogatej bazy nowych punktów POI, obejmującej ponad 2 mln firm. Dzięki temu, bez względu na miejsce w którym w danej chwili się znajdą, będą w stanie szybko odnaleźć oraz dotrzeć czy skontaktować się z wybraną placówką z bazy.

Ponadto klienci biznesowi pkt.pl, jako jedyni na rynku, otrzymają możliwość prezentowania w nawigacji NaviExpert firmowych danych kontaktowych w ramach bazy POI. Dodatkowo poszczególne punkty POI będę mógłby być tagowane słowami kluczowymi, znaczkiem rekomendacji oraz pozycjonowane w wynikach wyszukiwania.

Mobilne nawigacje cieszą się coraz większą popularnością. Z danych producenta NaviExpert wynika, że do końca 2012 r. liczba użytkowników tej aplikacji na polskim rynku osiągnie poziom 2 mln osób. Obecnie, co miesiąc z oprogramowania regularnie korzysta ponad 1 mln osób.

Do tej pory do ich dyspozycji było ponad 300 tys. komercyjnych POI, takich jak hotele, restauracje czy autoserwisy. Już wkrótce ta baza znacznie się powiększy.
Tematy w artykule: nawigacja NaviExpert

Podobne wiadomości:

Co grozi za nielegalne oprogramowanie GPS?

Co grozi za nielegalne oprogramowanie GPS?

Finanse i prawo 2012-05-31

Kto może przeszukać nasze auto?

Kto może przeszukać nasze auto?

Finanse i prawo 2012-06-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.