mojeauto.pl > motogazeta > Technika > 409km/h w oponach Continental

409km/h w oponach Continental

Firma 9ff zajmująca się tuningowaniem samochodów marki Porsche, rozpędziła swój model  GT9 do prędkości 409 km/h na torze Papenburg. Był on wyposażony w ogumienie marki Continental. Tym samym stał się zdobywcą rekordu prędkości w jeździe pojazdem o mocy 987 KM dopuszczonym do poruszania się po drogach publicznych.

409km/h w oponach Continental
Opona ContiSportContact Vmax, będąca w chwili obecnej jedyną oponą dopuszczoną do rozwijania prędkości do 360 km/h, została zaaprobowana do bicia rekordu prędkości w serii GT9; według Holgera Berkmanna, opona została zaprojektowana tak, by sprostać nawet jeszcze większym obciążeniom w warunkach testowych.

Po raz pierwszy w historii oponom ContiSportContact Vmax udało się przekroczyć prędkość ponad 400 km/h. Poprzedni rekord został ustanowiony niecały rok temu, kiedy to udało się rozpędzić Bimoto Audi TT tuningowane przez mtm do prędkości 393 km/h, również na torze  Papenburg.

Opona ContiSportContact Vmax jest dopuszczona do prędkości do 360 km/h i jest jedyną, która znalazła się w zeszłorocznej edycji Księgi Rekordów Guinesssa.
Tematy w artykule: opony opony Continental

Podobne wiadomości:

Innowacyjne sterowanie gestami od Continentala

Innowacyjne sterowanie gestami od...

Technika 2016-05-18

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała raport, który proponuje rozwiązania zmniejszające liczbę wypadków drogowych w Polsce. Chodzi o możliwość taryfikacji ubezpieczenia OC w oparciu o mandaty i punkty karne.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic