mojeauto.pl > motogazeta > Technika > 409km/h w oponach Continental

409km/h w oponach Continental

Firma 9ff zajmująca się tuningowaniem samochodów marki Porsche, rozpędziła swój model  GT9 do prędkości 409 km/h na torze Papenburg. Był on wyposażony w ogumienie marki Continental. Tym samym stał się zdobywcą rekordu prędkości w jeździe pojazdem o mocy 987 KM dopuszczonym do poruszania się po drogach publicznych.

409km/h w oponach Continental
Opona ContiSportContact Vmax, będąca w chwili obecnej jedyną oponą dopuszczoną do rozwijania prędkości do 360 km/h, została zaaprobowana do bicia rekordu prędkości w serii GT9; według Holgera Berkmanna, opona została zaprojektowana tak, by sprostać nawet jeszcze większym obciążeniom w warunkach testowych.

Po raz pierwszy w historii oponom ContiSportContact Vmax udało się przekroczyć prędkość ponad 400 km/h. Poprzedni rekord został ustanowiony niecały rok temu, kiedy to udało się rozpędzić Bimoto Audi TT tuningowane przez mtm do prędkości 393 km/h, również na torze  Papenburg.

Opona ContiSportContact Vmax jest dopuszczona do prędkości do 360 km/h i jest jedyną, która znalazła się w zeszłorocznej edycji Księgi Rekordów Guinesssa.
Tematy w artykule: opony opony Continental

Podobne wiadomości:

Innowacyjne sterowanie gestami od Continentala

Innowacyjne sterowanie gestami od...

Technika 2016-05-18

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman