mojeauto.pl > motogazeta > Technika > 409km/h w oponach Continental

409km/h w oponach Continental

Firma 9ff zajmująca się tuningowaniem samochodów marki Porsche, rozpędziła swój model  GT9 do prędkości 409 km/h na torze Papenburg. Był on wyposażony w ogumienie marki Continental. Tym samym stał się zdobywcą rekordu prędkości w jeździe pojazdem o mocy 987 KM dopuszczonym do poruszania się po drogach publicznych.

409km/h w oponach Continental
Opona ContiSportContact Vmax, będąca w chwili obecnej jedyną oponą dopuszczoną do rozwijania prędkości do 360 km/h, została zaaprobowana do bicia rekordu prędkości w serii GT9; według Holgera Berkmanna, opona została zaprojektowana tak, by sprostać nawet jeszcze większym obciążeniom w warunkach testowych.

Po raz pierwszy w historii oponom ContiSportContact Vmax udało się przekroczyć prędkość ponad 400 km/h. Poprzedni rekord został ustanowiony niecały rok temu, kiedy to udało się rozpędzić Bimoto Audi TT tuningowane przez mtm do prędkości 393 km/h, również na torze  Papenburg.

Opona ContiSportContact Vmax jest dopuszczona do prędkości do 360 km/h i jest jedyną, która znalazła się w zeszłorocznej edycji Księgi Rekordów Guinesssa.
Tematy w artykule: opony opony Continental

Podobne wiadomości:

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto motor i sport

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto...

Aktualności 2015-10-24

Jedź oszczędniej – opony Michelin

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.