mojeauto.pl > motogazeta > Technika > 5.500 zderzeń Mercedesa Klasy C

5.500 zderzeń Mercedesa Klasy C

Niemiecki koncern przy okazji prac nad nową generacją Mercedesa Klasy C postanowił popracować nieco nad niezawodnością swoich samochodów. Model ten był testowany najwięcej razy spośród wszystkich aut, jakie do tej pory zostały przez niego opracowane.

5.500 zderzeń Mercedesa Klasy C

Nowa generacja Mercedesa Klasy C, która właśnie wchodzi na nasz rynek została poddana długotrwałym i dokładnym testom przeprowadzanym przez komputery. W symulowanych komputerowo badaniach przejechała już ponad 24 miliony kilometrów.

Ernst Lieb, dyrektor zarządzający Mercedes-Benz USA LLC, przyznał, że po raz pierwszy samochód tej marki poddawany jest tak dokładnym testom. Poza wspomnianym wcześniej badaniem, samochód został poddany ponad 5.500 próbom wirtualnych zderzeń, mających sprawdzić jaki poziom bezpieczeństwa oferuje. Takie badania pozwoliły zebrać prawie dwa miliony punktów pomiarowych, w porównaniu z 26 tysiącami, które można było osiągnąć w 1989 roku.

Takie rozwiązanie pozwoliło dużo wcześniej wprowadzić samochód na rynek, zachowując przy tym na odpowiednim stopniu poziom jakości i niezawodności. Mercedes zamierza bowiem ostro walczyć o odzyskanie reputacji po tym jak parę lat temu spotkały go poważne problemy z układami elektrycznymi oraz innymi urządzeniami, co podważyło trochę jego opinię.

Dowiedz się więcej na temat marki Mercedes

Czytaj także:

4Matic z Klasą C (2007-04-10)

Klasa C w pakiecie Brabusa (2007-03-27)

Nowa generacja Klasy E? (2007-03-19)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa C
Mercedes Klasa C
Cena podstawowa już od: 119 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes Digital Light HD - rewolucyjne światła ze Stuttgartu

Mercedes Digital Light HD - rewolucyjne...

Technika 2016-12-02

Mercedes AMG GT R – znamy polskie ceny

Mercedes AMG GT R – znamy polskie ceny

Aktualności 2016-11-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport