mojeauto.pl > motogazeta > Technika > 5.500 zderzeń Mercedesa Klasy C

5.500 zderzeń Mercedesa Klasy C

Niemiecki koncern przy okazji prac nad nową generacją Mercedesa Klasy C postanowił popracować nieco nad niezawodnością swoich samochodów. Model ten był testowany najwięcej razy spośród wszystkich aut, jakie do tej pory zostały przez niego opracowane.

5.500 zderzeń Mercedesa Klasy C

Nowa generacja Mercedesa Klasy C, która właśnie wchodzi na nasz rynek została poddana długotrwałym i dokładnym testom przeprowadzanym przez komputery. W symulowanych komputerowo badaniach przejechała już ponad 24 miliony kilometrów.

Ernst Lieb, dyrektor zarządzający Mercedes-Benz USA LLC, przyznał, że po raz pierwszy samochód tej marki poddawany jest tak dokładnym testom. Poza wspomnianym wcześniej badaniem, samochód został poddany ponad 5.500 próbom wirtualnych zderzeń, mających sprawdzić jaki poziom bezpieczeństwa oferuje. Takie badania pozwoliły zebrać prawie dwa miliony punktów pomiarowych, w porównaniu z 26 tysiącami, które można było osiągnąć w 1989 roku.

Takie rozwiązanie pozwoliło dużo wcześniej wprowadzić samochód na rynek, zachowując przy tym na odpowiednim stopniu poziom jakości i niezawodności. Mercedes zamierza bowiem ostro walczyć o odzyskanie reputacji po tym jak parę lat temu spotkały go poważne problemy z układami elektrycznymi oraz innymi urządzeniami, co podważyło trochę jego opinię.

Dowiedz się więcej na temat marki Mercedes

Czytaj także:

4Matic z Klasą C (2007-04-10)

Klasa C w pakiecie Brabusa (2007-03-27)

Nowa generacja Klasy E? (2007-03-19)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa C
Mercedes Klasa C
Cena podstawowa już od: 120 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.