mojeauto.pl > motogazeta > Technika > 62 głośniki w Audi Q7

62 głośniki w Audi Q7

Audi już od paru dobrych lat z sukcesami współpracuje ze specjalistami od dźwięku z Bang and Olufsen. Tym razem do współpracy zaproszono Instytut Fraunhofera, który pomógł zaprojektować system audio w Audi Q7 składający się z 62 głośników.

62 głośniki w Audi Q7
Cały system audio składa się z pięciu głośników niskotonowych (z czego trzy są umieszczone przy podszybiu), 52 głośników średniotonowych ułożonych dookoła całej kabiny samochodu. Dodatkowo w każdych drzwiach zamontowano głośniki niskotonowe, w bagażniku spoczywa wielki subwoofer. Inspiracją do stworzenia takiego konceptu było kino Linden Lichtspiele w niemieckim Ilmenau.

Założeniem twórców było idealne odwzorowanie dźwięku bez względu na to, że jest to samochód a nie sala koncertowa. Do tego celu stworzono specjalny system pozwalający odtwarzać 32 ścieżki dźwięku w jednym czasie. Takiego sprzętu nie ma jeszcze na rynku, póki co z podobnych rozwiązań korzystają producenci filmów.

Przestrzeń bagażowa Audi Q7 ucierpiała z powodu potężnego systemu audio na pokładzie. Potężny wzmacniacz z tyłu samochodu zajął większą część wolnego miejsca. Obok niego umieszczono amplituner, trzy komputery oraz setki metrów kabli. Zbudowanie Audi Sound Concept kosztowało przeszło 400 tysięcy złotych.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Bang and Olufsen car audio

Podobne wiadomości:

Audi R8 Spyder V10 Plus - najmocniejsze kabrio w historii

Audi R8 Spyder V10 Plus - najmocniejsze...

Aktualności 2017-06-16

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Komentuj:

~bang & olufsen swoje kosztuje 2010-08-18

ale jest to gwarancja jakości, dźwięk jest ekstra, a audi kupuje się ze względu na prestiż, a nie pakowność bagażnika :) co do banga, to car audio otrzymało ostatnio nagrodę, szkoda, że w polsce jest mało możliwość obejrzenia, salon b & o jest na sadybie w warszawie, nie znam innych

~kamilnow13 2010-06-29

ciekawie sie zapowiada, tylko drogo ale na pewno znajda się forumowicze z przedszkola ktorych na to stać. ;-)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S19 - trwają intensywne prace
S19 - trwają intensywne prace
Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.