mojeauto.pl > motogazeta > Technika > 700 Watt dla Astona Martina

700 Watt dla Astona Martina

Specjaliści od samochodowych systemów audio, Alpine Electronics, stworzyli specjalnie na potrzeby nowego modelu marki Aston Martin zestaw głośników z subwooferem, które napełnią wnętrze samochodu dźwiękiem najlepszej jakości.

700 Watt dla Astona Martina

Strategia, którą stosuje firma Alpine, to użycie wysokiej jakości cyfrowych wzmacniaczy. W nowym Astonie zastosowano moduł o bardzo pokaźnej mocy 700 Watt wyposażony w technologię Dolby Pro Logic II, która może dostarczyć przestrzenny dźwięk o jakości kina domowego do zaimplementowanych w aucie odtwarzaczy CD lub radia. Dyrektor sprzedaży i marketingu firmy Alpine jest bardzo dumny z tego, że firma będzie multimedialnie wyposażać model Vantage. Twierdzi, że z przeprowadzonych badań wynika, iż większość właścicieli tych samochodów to entuzjaści muzyki, którzy słuchają jej codziennie na systemach audio z wyższej półki. Choć silnik tego samochodu sam w sobie posiada piękne brzmienie, jednakże głośniki te  będą dla niego doskonałym akompaniamentem

Specjalnie na potrzeby samochodu zaprojektowano unikalny subwoofer. Poprzez jego zestrojenie i odpowiednie filtrowanie, 15 litrowy głośnik nisko-tonowy zachowuje się jak dużo większe pudło wytwarzające dźwięk o dużo potężniejszej mocy w większym pomieszczeniu. Głośniki zostały zaprojektowane przez Alpine, lecz produkowane przez skandynawską firmę specjalizującą się w tej dziedzinie potwierdzają tylko wysoką jakość i zaawansowanie konstrukcji. Za nowatorskie rozwiązanie można uznać głośniczek umiejscowiony w centralnym punkcie kokpitu auta, którego zadaniem jest dopełnianie i balansowanie dźwięku wewnątrz samochodu.

W skład zestawu wchodzą: wzmacniacz 5.1 zawierający technologię Dolby Pro-Logic II, cztery 4-calowe głośniki średnio-tonowe, dwa jednocalowe głośniki wysoko-tonowe, jeden czterocalowy głośnik umieszczony po środku kokpitu oraz jeden ośmiocalowy subwoofer umieszczony z tyłu za pasażerami.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Aston Martin
Tematy w artykule: Aston Martin Alpine Electronics

Podobne wiadomości:

Aston Martin Vanquish Zagato Volante – ujawniono cenę

Aston Martin Vanquish Zagato Volante –...

Samochody luksusowe 2016-10-11

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

~AC 2006-06-05

Do Jotgie, napięcie przy pracującym silniku samochodu regulator ustala na ok. 14,4 V, zgadzam się że też jest za niskie na osiągnięcie jakiejś sporej mocy sprzętu audio, natomiast taki prosty wynalazek jak przetwornica pozwala osiągnąć moce które nawet w sprzęcie domowym zasługują na szacunek. Podobno wszystkie( albo znacząca wiekszość) ludzkich osiągnieć biorą się z LENISTWA - i tym optymistycznym akcentem pozwalam sobie zakończyć... PS. Akumulatory to inna bajka

~Jotgie 2006-05-31

Kłania się fizyka i jeszcze raz fizyka. Przy napięciu 12V i amperażu rzędu nawet 10A można uzyskać max 120W. Ale alternator to dostanie w d.... ostro!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross