mojeauto.pl > motogazeta > Technika > 7-biegowa skrzynia w Kia

7-biegowa skrzynia w Kia

Kolejną nowością Kia Motors na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie 2014 jest nowa siedmiostopniowa, dwusprzęgłowa skrzynia przekładniowa (DCT).

7-biegowa skrzynia w Kia

Podczas targów w Genewie koncern Kia Motors zaprezentował techniczną nowość. Jest to siedmiostopniowa, dwusprzęgłowa skrzynia przekładniowa DCT.

Nowa konstrukcja powstała z potrzeby zmniejszenia zużycia paliwa przy jednoczesnym zwiększeniu mocy silników. W trakcie procesu rozwojowo-konstrukcyjnego założono siedmioprocentowe zmniejszenie zużycia paliwa oraz pięcioprocentowe skrócenie czasu przyspieszenia 0-100 km/h w stosunku do stosowanej obecnie 6-stopniowej skrzyni DCT. Za równie ważne przyjęto redukcję hałasów i wibracji (NVH), w którym to celu zastosowano zewnętrzny tłumik-amortyzator drgań podnoszący stopień technicznego wyrafinowania nowej przekładni.

Skrzynia DCT posiada dwa sprzęgła, aktywowane elektrycznym siłownikiem oraz dwa zestawy wałków – dla biegów parzystych i nieparzystych, które umożliwiają sekwencyjne załączanie kolejnych siedmiu przełożeń (plus wstecznego) zgodnie z komendami kierowcy.

Ciągłość mocy przekazywanej przez 7-stopniową skrzynię DCT pozwala zminimalizować straty momentu obrotowego wynikające z ‘tradycyjnego’ sposobu zmiany biegów zapewniając wyższą płynność pracy układu napędowego, a więc i jazdy w praktycznie każdych warunkach ruchu drogowego. Z uwagi na mniejsze obciążenie silnika – nowa 7-stopniowa skrzynia DCT – w porównaniu z dotychczasową dwusprzęgłową skrzynią sześciostopniową – umożliwia obniżenie zużycia paliwa, przy poprawie  osiągów dynamicznych samochodu.

Siedmiostopniowa skrzynia biegów DCT oferowana będzie w samochodach marki Kia począwszy od roku 2015.


Podobne wiadomości:

Nissan Micra Bose Personal Edition

Nissan Micra Bose Personal Edition

Premiery 2017-03-11

Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Aktualności 2017-02-22

Komentuj:

Sklep-Kia_pl 2015-10-10

Kwestia konkretnego modelu o którym mowa,bo generalnie skrzynia 7 biegowa w Kia zbiera bardzo dobre opinie i nie należy do awaryjnych. Pozdrawiam www.Sklep-Kia.pl

~drzymala 2015-09-25

honda ma 9cio biegowa

Hq-Aero-Dynamic_p 2014-03-26

Zastanówmy się tylko czy 7 biegowa skrzynia faktycznie jest tutaj potrzebna i wskazana oraz jaki przekład ma to na awaryjność. Jeżeli znaczny to lepiej zostać przy standardowej skrzyni 5 biegowej bez automatu. Hq-Aero-Dynamic.

~maciek 2014-03-06

no to do 10-ciu już tylko 2-ch brakuje :)

~sz-fabia 2014-03-06

.. a Honda i toj-toj dalej automaty 5-cio biegowy, albo pasek w szparce

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MG wraca do Europy
MG wraca do Europy

Brytyjska marka MG znajdująca się od kilku lat w rękach chińskiego koncernu SAIC zapowiada ofensywę na Starym Kontynencie. Czy pod nowymi skrzydłami uda się odbudować dawną pozycję?