mojeauto.pl > motogazeta > Technika > 9 biegów w Range Roverze Evoque

9 biegów w Range Roverze Evoque

Model Evoque będzie pierwszym seryjnie produkowanym autem, które zostanie wyposażone w 9-biegową skrzynię automatyczną. Przekładnia została skonstruowana przez niemiecką firmę ZF.

9 biegów w Range Roverze Evoque
Najnowsza przekładnia zastąpi obecną, automatyczną skrzynię 6-biegową, która dedykowana jest do wersji z napędem przekazywanym na cztery koła. Zastosowanie w tych egzemplarzach skrzyni 9-biegowej poprawi spalanie oraz obniży emisję CO2. Takie obietnice składa Range Rover.

Nowa skrzynia zapewnia lepszą zmianę biegów, przyspieszenie oraz zmniejszy hałas przy wyższych prędkościach. Górne przełożenie w przekładni jest szczególnie wysokie, po to by poprawić zużycie paliwa. Najniższe przełożenie jest o wiele mniejsze od tego w obecnej skrzyni 6-biegowej, manualnej tak, żeby poprawić właściwości auta w terenie.

Gdy gwałtownie zahamujemy skrzynia bardzo szybko zmieni biegi, pomijając niektóre dzięki systemowy "pominięcia biegu". Najnowsza przekładnia potrafi również dostosować się do stylu jazdy i wykryć czy potrzebna jest dynamiczna zmiana biegów czy też styl jazdy wymaga płynnych przełożeń. Konstrukcja skrzyni ZF jest o 6 mm dłuższa, ale w porównaniu do przekładni 6-biegowej automatycznej waży o 7.5 kg mniej. Premiera nowej skrzyni biegów bęzie miała miejsce na targach w Genewie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Land Rover Range Rover
Land Rover Range Rover
Cena podstawowa już od: 159 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. suv-2dr.

Podobne wiadomości:

BMW pracuje nad nową skrzynią

BMW pracuje nad nową skrzynią

Technika 2015-10-27

Range Rover Sport: 3x naj

auto motor i sport 0000-00-00

Na salonie w Nowym Jorku miała miejsca jedna z najważniejszych premier tego wydarzenia – oto nowy Range Rover Sport, który potrafi czytać głębokość zanurzenia a pod maską ma same mocarne silniki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.