mojeauto.pl > motogazeta > Technika > 9 biegów w Range Roverze Evoque

9 biegów w Range Roverze Evoque

Model Evoque będzie pierwszym seryjnie produkowanym autem, które zostanie wyposażone w 9-biegową skrzynię automatyczną. Przekładnia została skonstruowana przez niemiecką firmę ZF.

9 biegów w Range Roverze Evoque
Najnowsza przekładnia zastąpi obecną, automatyczną skrzynię 6-biegową, która dedykowana jest do wersji z napędem przekazywanym na cztery koła. Zastosowanie w tych egzemplarzach skrzyni 9-biegowej poprawi spalanie oraz obniży emisję CO2. Takie obietnice składa Range Rover.

Nowa skrzynia zapewnia lepszą zmianę biegów, przyspieszenie oraz zmniejszy hałas przy wyższych prędkościach. Górne przełożenie w przekładni jest szczególnie wysokie, po to by poprawić zużycie paliwa. Najniższe przełożenie jest o wiele mniejsze od tego w obecnej skrzyni 6-biegowej, manualnej tak, żeby poprawić właściwości auta w terenie.

Gdy gwałtownie zahamujemy skrzynia bardzo szybko zmieni biegi, pomijając niektóre dzięki systemowy "pominięcia biegu". Najnowsza przekładnia potrafi również dostosować się do stylu jazdy i wykryć czy potrzebna jest dynamiczna zmiana biegów czy też styl jazdy wymaga płynnych przełożeń. Konstrukcja skrzyni ZF jest o 6 mm dłuższa, ale w porównaniu do przekładni 6-biegowej automatycznej waży o 7.5 kg mniej. Premiera nowej skrzyni biegów bęzie miała miejsce na targach w Genewie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Land Rover Range Rover
Land Rover Range Rover
Cena podstawowa już od: 159 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. suv-2dr.

Podobne wiadomości:

BMW M5 i M6 - nie dla manualnej skrzyni

BMW M5 i M6 - nie dla manualnej skrzyni

Samochody luksusowe 2016-04-06

BMW pracuje nad nową skrzynią

BMW pracuje nad nową skrzynią

Technika 2015-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?