mojeauto.pl > motogazeta > Technika > ADAC poleca opony Dunlop

ADAC poleca opony Dunlop

Znana w Europie niemiecka organizacja motoryzacyjna ADAC przeprowadziła testy najnowszej opony high performance Dunlopa o nazwie SP Sport FastResponse. Otrzymała ona najwyższą ocenę - "szczególnie polecana", dzięki bardzo dobremu zachowaniu na suchej i mokrej nawierzchni.

ADAC poleca opony Dunlop

Opona Dunlop Sport FastResponse jest przeznaczona dla kierowców samochodów kompaktowych klasy średniej. Podczas testów przeprowadzanych przez ADAC, ta asymetryczna niekierunkowa opona wykazała dobre właściwości jazdy po mokrej jak i suchej nawierzchni, zachowując przy tym bardzo dobrą stabilność na drodze. W swojej klasie zajęła też pierwsze miejsce jeśli chodzi o hamowanie na suchej nawierzchni, opór toczenia, a także przeciwdziałanie aquaplanningowi. ADAC testował 17 opon letnich o rozmiarach 205/55 R16 V, które były stosowane w autach takich jak VW Golf, Audi A3, BMW Serii 3 oraz Mercedes Klasy A.

W oponie SP Sport FastResponse zastosowano kilka innowacji technologicznych, które połączone w jedną ukrywają się pod nazwą "Touch Technology". Zapewniają ona lepszą reakcję ogumienia na to co dzieje się na nawierzchni, którą porusza się samochód. Jedną z tych technologii jest bieżnik Multi Radius (MRT). Zapewnia on większy obszar styku opony z nawierzchnią, dzięki czemu poprawiają się właściwości jezdne, zapewniając kierowcy dokładniejsze czucie drogi. W celu zwiększenia korzyści płynących z zastosowania technologii MRT oraz płaskiego profilu bieżnika, Dunlop wprowadził wzmocnione ściany boczne opony oraz sztywniejsze barki, wykorzystując do tego dwuwarstwową technologię oraz pasek wzmacniający. Wpływa to na stabilność i precyzję jazdy.

Dodatkowo Dunlop opracował nowy system osadzenia drutówki, wzmacniający połączenie między oponą i obręczą koła. Tak jak odpowiednie ułożenie dłoni na kierownicy, system ten daje maksymalną kontrolę i dodatkowe czucie tego, co dzieje się na nawierzchni.

Tak komentuje zwycięstwo opony Tomasz Dwojak, Kierownik marki Dunlop w Goodyear Dunlop Tires Polska: „Doskonałe wyniki testów ADAC dowodzą, że nowa opona Dunlop SP Sport FastResponse posiada najlepsze właściwości, zapewniając bezpieczne prowadzenie także przy wysokich prędkościach, w różnych warunkach atmosferycznych. Bardzo dobre oceny ekspertów potwierdziły, że zastosowanie najnowszych technologii przez inżynierów Dunlopa w oponie Dunlop SP Sport FastResponse zakończyło się pełnym sukcesem”.

Czytaj także:

Pirelli dostarczy opony do WRC (2007-03-08)

Najczęściej defektują silniki (2007-03-14)

Komentuj:

~Karolina 2007-04-24

Hej wszystkim, właśnie w tamtym tygodniu założyłam sobie Fastresponse. opony bardzo fajne a jazda nimi sama przyjemność. bardzo dobrze trzymają się drogi, jak napisał poprzednik, co daje większe bezpieczenstwo. a cena bardzo fajna, jak na opony super ocenione w ADAC jest ok!

~Tadek 2007-04-24

Jak dla mnie fastresponse są super, świetnie se trzymaja drogi. Poza tym to zauważyłem, że skróciła mi się droga hamowania, a to juz jest coś.

~Woody 2007-03-30

W teście AŚ również została oceniona jako wzorowa, ale wygrał Continental.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.