mojeauto.pl > motogazeta > Technika > AMG zmniejszy silniki

AMG zmniejszy silniki

Fabrycznie tuningowane Mercedesy spod znaku AMG niedługo mogą stracić na dobre swój charakter. Wymogi Unii Europejskiej najpierw zmniejszą im pojemność, a potem pozbawią rasowego pomruku podczas postoju na światłach.

AMG zmniejszy silniki

Nadworny tuner Mercedesa, firma AMG, coraz bardziej odczuwa naciski ekologicznego lobby. Filozofia tworzenia niezawodnych, niewyżyłowanych silników o dużych będzie musiała zostać odłożona na bok. Regulacje dotyczące emisji szkodliwych substancji są bezlitosne i nie uznają kompromisów.

Pierwsza na widelec trafi jednostka V8 o pojemności 6,2 litra, która jest bazowym motorem firmy . Według doniesień już w przyszłym roku silniki produkowane przez AMG będą wyposażone w bezpośredni wtrysk. To pozwoli odłożyć w czasie moment wycofania z produkcji potężnego silnika, który raczej nie poradzi sobie ze spełnieniem restrykcyjnej normy 120g/km emitowanego CO2.

Możemy spodziewać się, że niebawem w sportowych samochodach pojawią się takie wynalazki jak system start/stop, sprawiając że emisja podczas postoju zostanie zminimalizowana. Zapomnijmy zatem o gangu silniku podczas oczekiwania na zielone światło. W przeciągu trzech lat pojemność jednostek montowanych w ulepszonych Mercedesach będzie się zawierać w przedziale od 4,6 do 5,5 litra.

Tematy w artykule: AMG

Podobne wiadomości:

AMG zapowiada coś szybkiego

AMG zapowiada coś szybkiego

Aktualności 2015-07-02

Brabus G63 AMG - jeszcze bardziej odjechany

Brabus G63 AMG - jeszcze bardziej odjechany

Samochody luksusowe 2016-04-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.