mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Afera VW - Producent przygotował rozwiązanie dla silników EA 189

Afera VW - Producent przygotował rozwiązanie dla silników EA 189

Volkswagen przedstawił Federalnemu Urzędowi Transportu Samochodowego rozwiązania techniczne dla silników EA 189 o poj. 1,6 i 2,0 litrów. To tych jednostek dotyczy afera związana z oszukiwaniem na testach emisji szkodliwych substancji. Działania mają skorygować silniki, tak by te były zgodne z obowiązującymi normami.

Afera VW - Producent przygotował rozwiązanie dla silników EA 189
Proponowane zmiany zatwierdził już Federalny Urząd Transportu Samochodowego (KBA). Teraz wiemy w jaki sposób przeprowadzona zostanie korekta w felernych silnikach.

W jednostkach 1,6 zamontowany zostanie bezpośrednio przed przepływomierzem regulator przepływu powietrza. Składa się on z siatki, która ma na celu łagodzić zawirowania przepływu powietrza przed przepływomierzem. Ma to dać zwiększenie dokładności pomiarowej. Dodatkowo oprogramowanie zostaznie zaktualizowane. Cały proces instalacyjny ma potrwać do godziny czasu. Zaś w jednostkach EA 189 o pojemności 2 l zostania wykonana jedynie korekta oprogramowania. Czas realizacji - ok. 30 minut.

Wyżej wymienione środki mają pomóc w uzyskaniu żądanego poziomu emisji spalin bez obniżania wydajności lub osiągów silnika. Na razie są to jednak teoretyczne założenia, gdyż Volkswagen przyznaje, że będzie musiał sprawdzić je "w boju" i to w każdym z przypadków.

Pierwsza akcja serwisowa w 28 krajach Unii Europejskiej ma zostać przeprowadzona w styczniu 2016 roku. Volkswagen szacuje, że wdrażanie zmian we wszystkich, obecnych na drogach autach potrwa cały przyszły rok. Producent sam skontaktuje się z właścicielami i obiecuje, że każdy przypadek będzie traktował indywidualnie, tak by uniknąć sytuacji, w której zostanie unieruchomiony samochód.

Przypominamy, że od początku października działa strona, na której możemy sprawdzić czy nasz samochód objęty jest "aferą Dieselgate". Wystarczy wpisać numer VIN naszego auta, a otrzymamy odpowiednią informację.

Opisane wyżej działania mają wprowadzić także pozostałe marki należące do koncernu VAG. Mowa o markach Audi, Seat, Skoda i Volkswagen Samochody Użytkowe. Koncern Volkswagena podkreśla, że wszystkie auta wyposażone w silnik EA 189 są bezpieczne i mogą poruszać się po drogach publicznych.   

Co z silnikami 1,2 TDI?
Jeszcze pod koniec tego miesiąca koncern z Wolfsburga ma zamiar przedstawić Federalnemu
Urzędowi Transportu Samochodowego (KBA) kroki, które podejmie w przypadku silników wysokoprężnych, trzycylindrowych 1,2 l. Nierozwiązana na razie pozostaje kwestia silników 3,0 TDI, które również dotyczy całe zamieszanie. 
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen akcja serwisowa afera

Podobne wiadomości:

Volkswagen Arteon - znamy ceny

Volkswagen Arteon - znamy ceny

Aktualności 2017-03-16

Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC

Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC

Aktualności 2017-02-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.