mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Aktywne zawieszenie w Mondeo

Aktywne zawieszenie w Mondeo

Inżynierowie pracujący dla Forda osiągnęli kolejny etap rozwoju, prezentując nowoczesny system aktywnego zawieszenia przeznaczony dla Forda Mondeo. Dzięki temu czwarta generacja tego samochodu będzie umożliwiać nie tylko komfortowe przemieszczanie się, ale przede wszystkim będzie ono teraz bezpieczniejsze i bardziej usportowione.

Aktywne zawieszenie w Mondeo

System nazywa się Interactive Vehicle Dynamic Control, co w skrócie oznacza IVDC. Pozwoli on na jazdę w kilku trybach: komfortowym, sportowym oraz regularnym. Taka konstrukcja wyeliminuje konieczność szukania przez inżynierów idealnego kompromisu w temacie właściwości jezdnych samochodu. Teraz kierowca sam zadecyduje za pomocą przycisku o tym, jaki sposób jazdy preferuje. W momencie gdy będzie miał przed sobą drogę pełną zakrętów, która będzie się prosić o to, żeby pokonać ją w dynamiczny sposób, przyda się ustawienie "Sport". Zawieszenie będzie wtedy wyraźnie utwardzone, a nadwozie nie będzie się przechylać na boki. Na dłuższą trasę po autostradzie, idealnie przyda się ustawienie komfortowe.

Po tym jak kierowca wybierze jedną z trzech opcji, technologia sterująca będzie dostosowywać 10 razy w ciągu sekundy działanie amortyzatorów, tak aby pozwolić na najlepsze właściwości jezdne. Dodatkowo system będzie analizować za pomocą siedmiu sensorów informacje na temat przyspieszania, hamowania, prędkości kątowej i na ich podstawie poprawiać nastawy do najbardziej optymalnych warunków. Działanie systemu będzie skrojone dokładnie pod nowe Mondeo.

Norbert Kessing, manager odpowiedzialny za rozwój tej technologii tłumaczy: "Nowa zdolność Forda Mondeo do monitorowania na bieżąco właściwości jezdnych przy pełnej interakcji z kierowcą pozwoli zwiększyć poziom bezpieczeństwa i komfortu. Poza samym polepszeniem trakcji, w połączeniu z innymi systemami IVDC pozwoli na zredukowanie dystansu hamowania nawet o 10 procent na drogach o wyraźnie gorszej jakości."

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Mondeo
Ford Mondeo
Cena podstawowa już od: 91 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford Mondeo Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Ford Mondeo

Podobne wiadomości:

Ford GT - oficjalne dane techniczne

Ford GT - oficjalne dane techniczne

Aktualności 2017-01-27

Ford i Amazon rozpoczynają współpracę

Ford i Amazon rozpoczynają współpracę

Technika 2017-01-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Koleos - znamy polskie ceny
Renault Koleos - znamy polskie ceny
Polski importer samochodów marki Renault opublikował cennik nowego Renault Koleos. Wiemy, ile trzeba zapłacić za podstawową wersję francuskiego SUV-a.