mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Akumulator na srogą zimę

Akumulator na srogą zimę

O istnieniu akumulatora przypominamy sobie najczęściej, kiedy podczas kilkunastostopniowych mrozów odmawia nam posłuszeństwa. Na nic wtedy nerwowe przekręcanie kluczykiem. Aby zapobiec tego typu problemom, firma Bosch wypuściła na rynek nowy, bezobsługowy akumulator.

Akumulator na srogą zimę

W jesiennym zestawieniu nowości Boscha pojawił się akumulator Bosch Standard, który został stworzony z myślą o kilku lub kilkunastoletnich autach. Nowy produkt został wykonany w technologii wapniowo-wapniowej. Oznacza to mniej więcej tyle, że do jego budowy został użyty stop ołowiu, zawierający domieszkę wapnia. Rozwiązanie tego typu pozwoliło na ograniczenie zużycia wody z elektrolitu. Dzięki temu, nie trzeba będzie co jakiś czas zaprzątać sobie głowy zaglądaniem i sprawdzaniem poziomu wody w akumulatorze.

Dowiedz się więcej o eksploatacji akumulatora zimą!

Kolejną nowością są tzw. separatory kopertowe. Pozwalają one na bardzo efektywne zwiększenie czasu użytkowania oraz eliminują niebezpieczeństwo zwarcia między płytkami akumulatora. Pokrywa akumulatora została zaopatrzona w charakterystyczne osłony biegunów, chroniące przed zwarciem z innymi elementami układu elektrycznego, karoserii bądź też silnika.

Grupą docelową dla nowej 'baterii' Boscha będą samochody 4-12 letnie, wyposażone w niedużą ilość odbiorników elektrycznych, tj. klimatyzacja, ABS, ESP, car audio, szyberdach lub elektrycznie sterowane szyby. Według producenta najlepiej sprawdzą się one w sprowadzanych samochodach sprowadzanych z zagranicy. Cena najtańszego akumulatora Bosch Standard o pojemności 35 Ah wynosi 158 złotych (55Ah - 230zł, 100Ah - 421 zł).

Czytaj także:

Nowe produkty Centry (2006-10-02)

Tematy w artykule: akumulator Bosch Standard

Podobne wiadomości:

Zadbaj o akumulator także latem

Zadbaj o akumulator także latem

Serwis auta 2016-05-12

Tańsze i wydajniejsze baterie do aut Toyoty

Tańsze i wydajniejsze baterie do aut Toyoty

Technika 2015-06-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando