mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Akumulator pod kontrolą

Akumulator pod kontrolą

Wraz z nastaniem mrozów pojawiają się problemy z rozruchem pojazdu. W przeważającej części przypadków są one wywołane przez niesprawny akumulator. Dlatego przed nadejściem zimy warto skontrolować stan akumulatora.

Akumulator pod kontrolą

 
 Fot.: Bosch

Standardowa kontrola powinna obejmować zarówno sprawdzenie stanu akumulatora (kontrolę napięcia akumulatora, jego stanu naładowania i zdolności rozruchowej), jak również sprawdzenie napięcia ładowania w samochodzie i upływności prądu z instalacji elektrycznej.

Podczas kontroli może się okazać, że konieczna jest wymiana używanego akumulatora na nowy. W takim przypadku warto wybrać produkt dysponujący dużymi rezerwami energii, jak np. akumulator Bosch Silver, przy którego produkcji zastosowano stop srebra.

Technologia ołowiowo-wapniowo-srebrowa zapewniła akumulatorowi Bosch Silver całkowitą bezobsługowość. Użytkownik nie musi zajmować się sprawdzaniem stanu elektrolitu i ewentualnym jego uzupełnianiem wodą destylowaną. Dzięki niewielkiemu samorozładowaniu akumulatora, np. w przypadku dłuższych okresów postoju samochodu, możliwy jest bezproblemowy rozruch silnika również w bardzo niskich temperaturach. Wykorzystanie stopu srebra zwiększyło odporność akumulatora na wiele obciążeń, w szczególności na duże różnice pomiędzy niskimi temperaturami zewnętrznymi i wysokimi powstającymi w komorze silnika.

Bosch Silver ma okres użytkowania dłuższy o 20 procent niż baterie konwencjonalne (antymonowe, hybrydowe i wapniowe). Wysoki prąd startowy gwarantuje akumulatorowi optymalną wydajność nawet w przypadku częstych, ale krótkich jazd. Dzięki zastosowaniu pokrywy labiryntowej oraz centralnego odgazowania akumulator można zamontować w komorze silnika, czy też we wnętrzu pojazdu lub w bagażniku, gdzie coraz częściej montuje się akumulatory.

Zabezpieczona przed wyciekami kwasu pokrywa i odporna na wstrząsy obudowa z tworzywa sztucznego chronią wewnętrzne części przed uszkodzeniami. Specjalne uchwyty ułatwiają transport i montaż akumulatora. Zużyte akumulatory nie stanowią problemu dla środowiska, gdyż są poddawane pełnemu procesowi recyklingu.

Komentuj:

~kriss 2009-01-06

co to moze sie dziac z aku bosch silver gdy podczas porannego rozruchu w temp minus 10 stopni ma taki moment jakby sie dlawil konrolki przygasna ale w koncu uruchomi golfa 1.9 tdi czyzby sie konczyl ???? dzieki za odpowiedz

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!