mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Alkoholowy silnik Lotusa

Alkoholowy silnik Lotusa

Lotus zaczyna coraz odważniej wchodzić w świat alternatywnych paliw. Dowodem na to jest prototyp nowego silnika Omnivore, który zostanie zaprezentowany na 79. targach motoryzacyjnych w Genewie.

Alkoholowy silnik Lotusa

Na halach targowych zostanie pokazana konstrukcja składająca się z jednego cylindra. Nowy silnik będzie się charakteryzować wysoką wydajnością termiczną bez względu na to czy do baku nalejemy tradycyjne paliwo czy też bazowane na alkoholu. W skład jednostki wchodzi system zmiennej kompresji, a sam silnik będzie raczej pracował jako dwusuw. Taka konstrukcja eliminuje konieczność stosowania uszczelki pod głowicą, co z kolei oznacza znaczną redukcję wagi i większą trwałość. Zrezygnowano także z zastosowania tradycyjnego układu rozrządu.

Nowy silnik dwusuwowy produkcji Lotusa pozwoli uzyskiwać dużo większy stopień kompresji, w momencie gdy zasilamy silnik nowoczesnymi paliwami. Dodatkowo wpłynie to znacząco na redukcję emisji CO2, co dla producenta sportowych aut już za parę lat może być kwestią egzystencjonalną.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lotus
Tematy w artykule: Lotus

Podobne wiadomości:

Lotus Evora 400 ląduje w Genewie

Lotus Evora 400 ląduje w Genewie

Premiery 2015-03-05

Crossover Lotusa lepszy niż Macan

Crossover Lotusa lepszy niż Macan

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku
Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku
Już w przyszłym roku poznamy nowego Mercedes Sprintera. Samochód przejdzie gruntowne zmiany, które odmłodzą jego wygląd, a na pokładzie pojawią się nowoczesne systemy wsparcia kierowców i flot.