mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Alkoholowy silnik Lotusa

Alkoholowy silnik Lotusa

Lotus zaczyna coraz odważniej wchodzić w świat alternatywnych paliw. Dowodem na to jest prototyp nowego silnika Omnivore, który zostanie zaprezentowany na 79. targach motoryzacyjnych w Genewie.

Alkoholowy silnik Lotusa

Na halach targowych zostanie pokazana konstrukcja składająca się z jednego cylindra. Nowy silnik będzie się charakteryzować wysoką wydajnością termiczną bez względu na to czy do baku nalejemy tradycyjne paliwo czy też bazowane na alkoholu. W skład jednostki wchodzi system zmiennej kompresji, a sam silnik będzie raczej pracował jako dwusuw. Taka konstrukcja eliminuje konieczność stosowania uszczelki pod głowicą, co z kolei oznacza znaczną redukcję wagi i większą trwałość. Zrezygnowano także z zastosowania tradycyjnego układu rozrządu.

Nowy silnik dwusuwowy produkcji Lotusa pozwoli uzyskiwać dużo większy stopień kompresji, w momencie gdy zasilamy silnik nowoczesnymi paliwami. Dodatkowo wpłynie to znacząco na redukcję emisji CO2, co dla producenta sportowych aut już za parę lat może być kwestią egzystencjonalną.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lotus
Tematy w artykule: Lotus

Podobne wiadomości:

Crossover Lotusa lepszy niż Macan

Crossover Lotusa lepszy niż Macan

Aktualności 2015-07-02

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Aktualności 2015-06-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.