mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Amerykanie akceptują autonomiczne samochody

Amerykanie akceptują autonomiczne samochody

To może być przełom w rozwoju autonomicznych samochodów. Amerykańska agencja odpowiedzialna za bezpieczeństwo w transporcie zgodziła się z interpretacją przepisów z których wynika, że robot może zostać uznany za kierowcę.

Amerykanie akceptują autonomiczne samochody
NHTSA (The National Highway Traffic Safety Administration) poinformowało w swoim komunikacie szefa projektu Google ds. autonomicznych samochodów, że zgadza się z interpretacją federalnych standardów w kwestii samochodów drogowych zaproponowanych przez informatycznego giganta.

W praktyce oznacza to, że zniesiono kilka barier, które mogły uniemożliwić Google wprowadzenie na drogi samochodów pozbawionych nie tylko kierownicy i pedału hamulca, ale także kierowcy.

Koncern Google zapewnia, że bezpieczeństwo na drogach zwiększy się, gdy ludzie nie będą mieli kontroli nad pojazdami. Zamiast tego sztuczna inteligencja będzie podejmować decyzje na bazie danych dostarczanych przez system czujników i kamer, a także informacji pozyskanych z map.

Jeszcze niedawno jeden z amerykańskich urzędów ds. pojazdów mechanicznych zapowiadał, że wszystkie autonomiczne samochody testowane na drogach stanowych muszą być wyposażone w pedał hamulca i kierownicę. Koncern Google oprotestował tą decyzję, co wywołało reakcję amerykańskiego ministerstwa transportu. W niedługim czasie ma powstać propozycja ogólnokrajowego prawa dotyczącego autonomicznej jazdy.
Tematy w artykule: Google samochody autonomiczne

Podobne wiadomości:

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek Budweisera

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek...

Ciężarówki i Autobusy 2016-10-27

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Technika 2016-11-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.