mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Amerykanie akceptują autonomiczne samochody

Amerykanie akceptują autonomiczne samochody

To może być przełom w rozwoju autonomicznych samochodów. Amerykańska agencja odpowiedzialna za bezpieczeństwo w transporcie zgodziła się z interpretacją przepisów z których wynika, że robot może zostać uznany za kierowcę.

Amerykanie akceptują autonomiczne samochody
NHTSA (The National Highway Traffic Safety Administration) poinformowało w swoim komunikacie szefa projektu Google ds. autonomicznych samochodów, że zgadza się z interpretacją federalnych standardów w kwestii samochodów drogowych zaproponowanych przez informatycznego giganta.

W praktyce oznacza to, że zniesiono kilka barier, które mogły uniemożliwić Google wprowadzenie na drogi samochodów pozbawionych nie tylko kierownicy i pedału hamulca, ale także kierowcy.

Koncern Google zapewnia, że bezpieczeństwo na drogach zwiększy się, gdy ludzie nie będą mieli kontroli nad pojazdami. Zamiast tego sztuczna inteligencja będzie podejmować decyzje na bazie danych dostarczanych przez system czujników i kamer, a także informacji pozyskanych z map.

Jeszcze niedawno jeden z amerykańskich urzędów ds. pojazdów mechanicznych zapowiadał, że wszystkie autonomiczne samochody testowane na drogach stanowych muszą być wyposażone w pedał hamulca i kierownicę. Koncern Google oprotestował tą decyzję, co wywołało reakcję amerykańskiego ministerstwa transportu. W niedługim czasie ma powstać propozycja ogólnokrajowego prawa dotyczącego autonomicznej jazdy.
Tematy w artykule: Google samochody autonomiczne

Podobne wiadomości:

Angela Merkel

Angela Merkel "za" pojazdami autonomicznymi

Aktualności 2016-04-13

Ford i Google zacieśniają współpracę

auto motor i sport 2015-12-22

Niedawno Google poinformowało o współpracy nad samochodem autonomicznym z zewnętrzną firmą. Dziś już wiemy, że chodzi o Forda. Zobacz, co na współpracy zyskają obie firmy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.