mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Android Auto na pokładzie

Android Auto na pokładzie

Podczas wczorajszej konferencji Google I/O zaprezentowano nowe rozwiązanie, które prosto ze smartfonów pojawi się w naszych czterech kołkach.

Android Auto na pokładzie

System został stworzony by konkurować z rozwiązaniem Apple, które wydało system operacyjny dla samochodów o nazwie CarPlay. Rozwiązanie serwowane przez Google będzie działało na podobnej zasadzie. Smartfonem będzie można operować przy pomocy urządzeń dostępnych na pokładzie samochodu.

Podczas jazdy kierowca będzie mógł dyktować lub odsłuchać wiadomość sms czy maila, skorzystać z map Google oraz innych rozwiązań dostępnych w telefonie. Ograniczać go będą tylko aplikacje zainstalowane w słuchawce.

Google udało się zachęcić do współpracy największe koncerny. W kolejce ustawiły się takie marki jak Ford, General Motors, Fiat, Chrysler, Honda, Hyundai, Nissan czy Volkswagen.

Więcej na temat rozwiązania pojawi się na przełomie następnych miesięcy. Finalna wersja powinna się pojawić jeszcze pod koniec tego roku.

Tak wygląda system w akcji:

 

Tematy w artykule: Apple Google

Podobne wiadomości:

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

Aktualności 2016-09-22

Hyundai rozmawia z Google

Hyundai rozmawia z Google

Technika 2016-08-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie żyje John Surtees
Nie żyje John Surtees
Wczoraj w wieku 83 lat zmarł legendarny kierowca wyścigowy, John Surtees. To jedyny człowiek na świecie, który wygrał mistrzostwo F1 i motocyklowe GP.