mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Anty-oślepieniowe lusterka w Infiniti

Anty-oślepieniowe lusterka w Infiniti

Firma Gentex Corporation będzie dostarczać dla modelu Infiniti QX56 złożony z trzech lusterek, samo-przyciemniający się system. Będzie to pierwszy samochód dostępny z pełnym wyposażeniem zapobiegającym oślepianiu.

Anty-oślepieniowe lusterka w Infiniti

Dzięki temu systemowi wszystkie trzy lusterka będą się przyciemniały automatycznie, w reakcji na nadjeżdżające z tyłu pojazdy. Im ostrzejsze będzie światło, tym ciemniejsze będą lustra. Zapewni to kierowcy odpowiednią widoczność, a także wpłynie na bezpieczeństwo jazdy nocą.

Wspomniany powyżej system będzie standardowo montowany w  modelu QX56. Wewnętrzne lusterko zostanie zintegrowane z kompasem i termometrem. Dodatkowym narzędziem będzie bezprzewodowy system Homelink(R). Zawiera on trzy przyciski na powierzchni lustra, które mogą zostać zaprogramowane do otwierania drzwi wjazdowych, garażowych, alarmów, a także wielu innych urządzeń sterowanych falami radiowymi.

Zobacz galerię modelu Infiniti QX56

Oba lusterka zewnętrzne są zintegrowane z kierunkowskazami ostrzegawczymi. Są to diody w kształcie strzałek skierowane w martwe punkty samochodu. Ich zadaniem jest ostrzeganie innych kierowców o zamiarze skrętu lub zmiany pasa jezdni..

Wiceprezes firmy Garth Deur twierdzi, że poprzez montowanie w standardzie lusterek ich produkcji, koncerny Infinity oraz macierzysty Nissan wykazują  zaangażowanie w dbałość o bezpieczeństwo pasażerów zgodnie z nowymi technologiami.

Firma Gentex została założona w 1974 roku. Jest to międzynarodowa korporacja dostarczająca wysokiej jakości produktów dla przemysłu motoryzacyjnego na całym świecie. Prawie 95 procent dochodów firmy pochodzi ze sprzedaży samo przyciemniających się lusterek.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Infiniti
Tematy w artykule: Infiniti

Podobne wiadomości:

Infiniti QX50 Concept - nadchodzi nowy SUV

Infiniti QX50 Concept - nadchodzi nowy SUV

Aktualności 2017-01-04

Nowy salon Infiniti w Krakowie

Nowy salon Infiniti w Krakowie

Aktualności 2016-04-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.