mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Anty-oślepieniowe lusterka w Infiniti

Anty-oślepieniowe lusterka w Infiniti

Firma Gentex Corporation będzie dostarczać dla modelu Infiniti QX56 złożony z trzech lusterek, samo-przyciemniający się system. Będzie to pierwszy samochód dostępny z pełnym wyposażeniem zapobiegającym oślepianiu.

Anty-oślepieniowe lusterka w Infiniti

Dzięki temu systemowi wszystkie trzy lusterka będą się przyciemniały automatycznie, w reakcji na nadjeżdżające z tyłu pojazdy. Im ostrzejsze będzie światło, tym ciemniejsze będą lustra. Zapewni to kierowcy odpowiednią widoczność, a także wpłynie na bezpieczeństwo jazdy nocą.

Wspomniany powyżej system będzie standardowo montowany w  modelu QX56. Wewnętrzne lusterko zostanie zintegrowane z kompasem i termometrem. Dodatkowym narzędziem będzie bezprzewodowy system Homelink(R). Zawiera on trzy przyciski na powierzchni lustra, które mogą zostać zaprogramowane do otwierania drzwi wjazdowych, garażowych, alarmów, a także wielu innych urządzeń sterowanych falami radiowymi.

Zobacz galerię modelu Infiniti QX56

Oba lusterka zewnętrzne są zintegrowane z kierunkowskazami ostrzegawczymi. Są to diody w kształcie strzałek skierowane w martwe punkty samochodu. Ich zadaniem jest ostrzeganie innych kierowców o zamiarze skrętu lub zmiany pasa jezdni..

Wiceprezes firmy Garth Deur twierdzi, że poprzez montowanie w standardzie lusterek ich produkcji, koncerny Infinity oraz macierzysty Nissan wykazują  zaangażowanie w dbałość o bezpieczeństwo pasażerów zgodnie z nowymi technologiami.

Firma Gentex została założona w 1974 roku. Jest to międzynarodowa korporacja dostarczająca wysokiej jakości produktów dla przemysłu motoryzacyjnego na całym świecie. Prawie 95 procent dochodów firmy pochodzi ze sprzedaży samo przyciemniających się lusterek.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Infiniti
Tematy w artykule: Infiniti

Podobne wiadomości:

Infiniti QX30 - nowy silnik, bogatsze wyposażenie

Infiniti QX30 - nowy silnik, bogatsze...

Aktualności 2017-02-02

Rekordowe półrocze dla Infiniti

Rekordowe półrocze dla Infiniti

Aktualności 2016-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?