mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Apple wchodzi do samochodów

Apple wchodzi do samochodów

To dobra wiadomość dla fanów urządzeń z logo przedstawiającym nadgryzione jabłko. Firma z Cupertino poinformowała o swojej nowej technologii CarPlay, która zagości w samochodach.

Apple wchodzi do samochodów

Podczas imprezy w Genewie zostanie zaprezentowane rozwiązanie CarPlay. Ma ono pozwolić na bezpieczniejsze i łatwiejsze korzystanie z telefonu (w tym przypadku iPhone`a) w samochodzie.

Dzięki tej technologii telefon marki Apple będzie łączył się z centrum multimedialnym w samochodzie, a następnie umożliwiał korzystanie ze słuchawki przy pomocy dużego, dotykowego ekranu. Użytkownik będzie mógł odtworzyc muzykę, uruchomić mapy, przeczytać maile/smsy, a nawet odpisać dyktując treść.

CarPlay będzie współpracowało z telefonami, które mają zainstalowany system iOS 7, czyli od iPhone 5 w górę.

Na początku rozwiązanie trafi do Ferrari, Mercedesa, Volvo. Nieco później będzie dostępne w takich markach jak BMW, Ford, General Motors, Honda, Hyundai, Jaguar Land Rover, Kia, Mitsubishi, Nissan, PSA Peugeot Citroën, Subaru, Suzuki and Toyota. Kompatybilność ma zapewnić także Chrysler.

Tematy w artykule: Apple telefon iPhone

Podobne wiadomości:

Apple pracuje nad samochodem - kolejne plotki

Apple pracuje nad samochodem - kolejne plotki

Technika 2016-01-11

Skoda Phonebox - ładowanie bezprzewodowe w Octavii i Superbie

Skoda Phonebox - ładowanie bezprzewodowe w...

Technika 2016-02-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.